портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Задля збереження лісових насаджень Держлісагентством внесено зміни до держбюджету України

Опубліковано 11 лютого 2016 року, 14:34

Держлісагентством розроблено проект  Закону про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та передано до Мінагрополітики, народним депутатам та парламентським комітетам. Про це йшлося під час розширеної колегії Держлісагентства, участь у якій взяли представники Кабінету Міністрів України, Мінагрополітики та народні депутати України.

Через відсутність коштів можуть бути зупинені роботи із створення захисних насаджень, загине садивний матеріал у лісових розсадниках та рукотворні ліси. Крім того, через нестачу бюджетних коштів буде відсутня можливість здійснювати попереджувальні протипожежні заходи в лісах. Це сприятиме масовому виникненню лісових пожеж, осередків шкідників і хвороб лісу. Буде посилена водна та вітрова ерозія, насамперед у  південних та східних областях.

Таким чином, у Дежрлісагенстві розраховують на прийняття відповідних змін у держбюджеті.

 

Довідково:

На сьогодні лісова галузь забезпечує роботою більше 49 тис. працівників, переважно в сільській місцевості. Порівняно з минулим роком чисельність працівників зросла на 1 196 штатних одиниць.

Минулого року у лісах галузі ліквідовано 2 225 пожеж, якими пошкоджено 2,6 тис. га, у тому числі верховими – 0,2 тис. га. З метою запобігання виникненню лісовим пожежам у лісах влаштовано 71 км протипожежних розривів, заслонів і бар’єрів та 65,6 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними обсягом 242,8 тис. км.

У 2015 році садіння і висівання виконано на площі 33,6 тис. га, що становить 115 % річного завдання. Весь обсяг лісокультурних робіт проведений на землях лісогосподарського призначення, з яких 2,4 тис. га, або 7 %, – нові ліси.

За 2015 рік підприємствами галузі сплачено до бюджетів усіх рівнів 2 059,7 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 929,4 млн грн (або 82,2 %) більше, ніж за 2014 рік.

 

 За інформацією прес-служби Держлісагентства