портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Держрибагентство звернеться до НАБУ щодо корупційних правопорушень на риболовецькому океанічному флоті

Опубліковано 11 лютого 2016 року, 14:43

Держрибагентство готує документи для звернення в НАБУ щодо   корупційних правопорушень, пов’язаних з діяльністю  державних компаній-судновласників океанічного риболовецького флоту. Йдеться про ДП «Сервіс» та державну риболовецьку компанію «Фішинг Компані».  Про  це повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів в ефірі радіо «Вести».

«Наразі юристи готують документи щодо втрати Україною флоту, виникнення заборгованості та причини безприбутковості. Держрибагентство неодноразово безрезультатно зверталося  у правоохоронні органи. Можливо, більш об’єктивно розглянуть ці питання у новоствореному органі», – додав Ковалів.

За словами Голови Держрибагентства, в 2015 році в результаті складних переговорів із фрахтувальником вдалося суттєво покращити умови контракту і погасити  заборгованість за двома суднами. Вона була  сформована ще в 90-х-2000-х роках. «Питання, яке ми адресуємо правоохоронним органам – чому постійно підтримувалась заборгованість українських підприємств перед контрагентами і що не давало Україні можливості отримувати прибуток».

Ковалів повідомив, що ставка за фрахт з 2004 року переглядалася лише один раз  в 2011 році. «Думаю, що це було вигідно певним людям. В принципі, ставка була невисокою. Зараз ми її значно підняли – приблизно на 40%. І підняли тільки після того, як провели консультації з профільними міжнародними компаніями, які займаються здачею такого типу суден у фрахт. Для того, щоб здати їх дійсно за обґрунтованими ставками», – зазначив він.

В 2015 році Україна вперше з 1997 р. отримала прибуток від діяльності океанічного риболовецького флоту. Він становить близько 19 млн гривень  (більше 700тис доларів США), з яких 9,5 млн грн. (350 тис.  доларів США)  є дивідендами, що будуть сплачені  Україні.

За інформацією прес-служби Держрибагентства