портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Мінагрополітики має намір посилити контроль якості на ринку пестицидів, - Владислава Рутицька

Опубліковано 16 жовтня 2015 року, 11:16

Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з ФАО та представниками відповідного бізнесу розпочинає проект. Його мета – протидія наявності фальшивої та контрафактної продукції на ринку пестицидів і агрохімікатів. Про це зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.

«Мінагрополітики має намір посилити контроль якості на ринку пестицидів. Ми будемо діяти в двох напрямах. Перший – законодавчий. Нам вкрай необхідно внести зміни в діюче законодавство. Адже на сьогоднішній день маємо ряд прогалин в сфері контролю та реєстрації брендів. Другий напрям – робота з митними органами. Ми маємо намір співпрацювати з ДФС в питаннях наповнення відповідних профілів ризиків та проведенні необхідних навчань співробітників різних підрозділів, включаючи персонал профільних лабораторій», - сказала заступник Міністра.

За словами Владислави Рутицької, обсяг неякісної та контрафактної продукції на роздрібному ринку досягає 80%. ФАО оцінює оборот ринку підлобних засобів захисту рослин в Україні в 20-25%, або більш ніж в 200 млн. дол. США.

«Через такий обсяг неякісної продукції ми маємо ряд проблем: ризики для навколишнього середовища, забруднення підземних вод, чималий економічний збиток для експортерів та фермерів», - додала заступник Міністра.

Прес-служба Мінагрополітики