Казахстан заборонив експорт LPG та імпорт пшениці, - огляд іноземних ЗМІ 22 березня 2024

Опубліковано 22 березня 2024 року, 15:55

Перспективи ціни на пшеницю: погляд на довгострокові тенденції

У той час як зниження цін на пшеницю йде на користь імпортерам, поточна ситуація створює унікальні проблеми для виробникiв пшениці в США. За словами Сета Мейера, головного економіста Міністерства сільського господарства США, тенденції цін на сировину відстають у міру того, як ціни на вихідну продукцію падають, що призводить до нижчої норми прибутку та зниження рентабельності сектора пшениці та інших культур. Нижча маржа створює додатковий тиск на американських фермерів, і довгострокова прибутковість може вплинути на тенденції виробництва та рішення щодо посіву. Незважаючи на це, американські фермери продовжуватимуть вирощувати низку високоякісних сортів пшениці, оскільки ринки повернуться до довоєнних норм, забезпечуючи надійне постачання пшениці для світових імпортерів.

Джерело US Wheat Assosiation

ФАО прогнозує зростання світового виробництва пшениці на 1%

Щоб запобігти дефіциту на внутрішньому ринку, уряд Казахстану продовжив заборону на експорт скрапленого газу (LPG) на півроку.

Заборону на імпорт пшениці автомобільним, залізничним та водним транспортом також продовжено ще на шість місяців, щоб запобігти «сірим схемам» імпорту пшениці до Казахстану з Росії та її подальшого реекспорту. Виняток становлять лише поставки залізницею на казахстанські борошномельні комбінати та птахівничі підприємства як корми. В обох випадках імпортну пшеницю неможливо ні продати на внутрішньому ринку, ні реекспортувати.

Джерело World Grain

Казахстан заборонив експорт LPG та імпорт пшениці

Канадська дослідницька коаліція пшениці керуватиме новим Канадським національним кластером пшениці вартістю 20 мільйонів доларів.

Голова Коаліції Джейк Легі каже, що кластер пшениці має вирішальне значення для розвитку сортів пшениці, кращих економічних систем і всього іншого, що робить фермерів у Західній Канаді більш прибутковими та стійкими.

Попередній кластер, який тривав з 2018 по 2023 роки, був зосереджений на 14 проектах, включаючи розробку сортів, попередню селекцію для майбутньої стійкості до комах і хвороб для захисту врожайності та якості зерна, а також управління культурами для охоплення повного генетичного потенціалу та мінімізацію впливу на навколишнє середовище.

Через коаліцію інвестовано 9,3 мільйона доларів, причому найбільша частина з цих майже 3 мільйонів доларів надходить від SaskWheat, оскільки вони представляють найбільшу територію вирощування пшениці в Канаді.

Новий кластер буде зосереджено на 15 проектах, пов’язаних із дослідженням твердої та озимої пшениці.

Джерело The Times of Central Asia

Великі виробники зерна в Китаї використовують наукові технології, щоб гарантувати продовольчу безпеку 

Зараз у Китаї повним ходом йде весняна посiвна, яка має вирішальне значення для забезпечення врожаю зернових.

Дослідницькi установи об’єднуються з фермерами, щоб виростити високоврожайні сорти сільськогосподарських культур і випробувати передові методи посіву на експериментальних полях.

Згідно з офіційними даними, виробництво зерна в Китаї в 2023 році зросло на 1,3 відсотка в річному обчисленні до рекордного рівня в 695,41 мільйона тонн. Це вже дев'ятий рік поспіль, коли Китай реєструє врожай зерна понад 650 млн тонн.

Відповідно до цьогорічного звіту про роботу уряду, будуть докладені подальші зусилля для забезпечення стабільного виробництва та постачання зерна та інших основних сільськогосподарських продуктів, включаючи пожвавлення насіннєвої галузі, здійснення проривів у ключових сільськогосподарських технологіях та усунення слабких місць у сільськогосподарській техніці та обладнанні.

На тлі процесу урбанізації в Китаї з’явилося більше великих виробників зерна. Збільшення використання техніки дало їм змогу керувати більшою кількістю переданих сільськогосподарських угідь для масштабних операцій.

Джерело Xinhua

Пшениця в ЄС досягла місячного максимуму під час нестабільної торгової сесії

Ціни на європейську пшеницю досягли майже місячного максимуму в четвер, перш ніж частково скоротитися, оскільки трейдери та фонди зафіксували прибуток після зростання приблизно на 7% за два тижні.

«Великі експортні потоки з Чорного моря привертають увагу ринку, причому більшість експортного попиту задовольняється Чорним морем», — сказав один німецький трейдер. «Важко зрозуміти, куди можна продати велику кількість пшениці з ЄС, крім Марокко».

Єгипет купив 110 000 тонн болгарської та румунської пшениці на тендері в середу.

У четвер Louis Dreyfus Company (LDC) заявила, що її прибутки минулого року були близькі до високих рівнів 2022 року, а глобальна торгова мережа допомогла йому витримати падіння цін.

Виконавчий директор групи сказав Reuters, що він залишається позитивним щодо китайського попиту як джерела зростання сільськогосподарських ринків, незважаючи на відновлення балансу в інших частинах економіки Китаю.

Очікується, що імпорт зерна та олійних культур Китаєм цього року залишиться на рекордно високому рівні, незважаючи на недавню серію скасувань, оскільки нижчі світові ціни та дефіцит внутрішнього виробництва спонукають до закупівель.

Джерело Reuters

Глобальний ринок глутамінової кислоти зіткнувся з різким падінням цін

У березні глобальний ринок глутамінової кислоти, який має вирішальне значення для продуктів харчування, фармацевтики та сільського господарства, зазнає помітного падіння цін. 

Зниження цін на глутамінову кислоту насамперед пов’язано з падінням цін на її сировину, кукурудзяний крохмаль і caму кукурудзу в регіонах, які займаються як імпортом, так і експортом. Ринкові аналітики нещодавно вказали на очікуване зниження цін на кукурудзяний крохмаль, особливо в китайських провінціях, де, за прогнозами, внутрішні ціни зменшаться. У середині березня на внутрішньому ринку сировинної кукурудзи спостерігався сплеск обсягів, що призвело до зниження цін на кукурудзу. Ця тенденція до зниження була посилена нижчим, ніж очікувалося, попитом на крохмальні продукти, що спонукало до більш ретельного підходу до закупівель у всьому секторі та, як наслідок, вплинуло на ринок глутамінової кислоти.

Із підвищенням температури та наближенням сезону весняної сівби фермери у виробничих регіонах охочіше продають зерно, що призводить до помітного збільшення пропозиції кукурудзи на ринку сировини. Як наслідок, на внутрішньому сировинному ринку кукурудзяного крохмалю спостерігалося незначне зниження цін, що вказує на загальну тенденцію слабкості та консолідації ринку. Очікується, що це збільшення пропозиції разом із обережною практикою закупівель на нижній течії матиме додатковий вплив на внутрішні ціни на кукурудзу та глутамінову кислоту.

Очікуване зниження цін на кукурудзяний крохмаль у всьому світі відповідає моделям, які спостерігаються в різних частинах світу. В Індії березень і квітень- період збору врожаю рабі, що призводить до більшої доступності кукурудзи та потенційного падіння цін на ринку глутамінової кислоти. Очікується, що ці елементи збережуть слабкість ринку та консолідацію протягом місяця-двох. Крім того, провідні імпортери глутамінової кислоти, такі як ринки США та Європи, знаходяться під впливом напрямків, визначених країнами-експортерами.

Джерело Chemanalyst

Аргентинська біржа зерна скорочує прогноз кукурудзи, посилаючись на спеку та хвороби 

Аргентинська зернова біржа в Буенос-Айресі в четвер знизила свої прогнози щодо врожаю кукурудзи в сезоні 2023/24 до 54 мільйонів метричних тонн, пославшись на лютневу спеку та пошкодження бактеріями спіроплазми.

Раніше біржа передбачала врожай кукурудзи в 56,5 млн тонн, що було б рекордним показником, але нова оцінка знизить виробництво нижче 55,5 млн тонн, вироблених у 2018/19.

Фермери, які вирощують кукурудзу, цього сезону постраждали від комах, які переносять шкідливу хворобу спіроплазмоз, чия популяція має тенденцію поширюватися в жарких і сухих умовах.

Зернова біржа зберегла прогноз виробництва сої на рівні 52,5 млн тонн для країни, яка є третім у світі постачальником кукурудзи та одним із двох найбільших експортерів соєвої олії та шроту.

Спеціалісти з питань погоди в середу повідомили, що цього місяця в країні випали значні опади, що спочатку покращило сухі поля, але ґрунт перенасичувався, що може завдати шкоди існуючим посівам.

Джерело Reuters

Дані рухатимуть виробництво риби майбутнього

Застосування даних, автоматизації та передових технологій, таких як IoT, Big Data, AI та робототехніка, в існуючі виробничі системи обіцяє змінити парадигму глобального виробництва харчових продуктів у воді.

Який поточний стан інтелектуальної аквакультури та які виклики заважають розгортанню та інтеграції штучного інтелекту та точних інструментів у ланцюжок створення вартості синьої їжі?

Наводячи приклади практичних даних і застосування штучного інтелекту з норвезької наземної лососевої ферми, Тронд Хакон Шауг-Петтерсен з Salmon Evolution сказав: «Ми використовуємо програми штучного інтелекту для контролю споживання корму та зменшення відходів. Ми завжди збираємо величезну кількість даних і прагнемо створити постійне й оптимальне середовище». У 2023 році Salmon Evolution була позиціонована як найбільший і провідний у світі наземний виробник атлантичного лосося. Провідний наземний виробник атлантичного лосося, і Шауг-Петтерсен бачить передову інтеграцію ШІ як невід’ємну частину довгострокової конкурентної переваги компанії, “ Ці знання допомагають нам покращувати роботу ферми для оптимізації виробництва з точки зору обсягу, якості та вартості».

Джерело Fish Farm Magazine

Replenish Nutrients пропонує рішення для регенеративних добрив, які приносять користь фермерам і навколишньому середовищу

З’являється все більше доказів наукових досліджень того, що наша їжа менш поживна, ніж була раніше, оскільки багато звичайних фруктів, овочів і зернових містять менше кальцію, фосфору, заліза, рибофлавіну, вітаміну С і білка, ніж у попередні десятиліття.

Сільськогосподарська біонаукова фірма Replenish Nutrients Holding Corp із Альберти постачає рішення для регенеративних добрив, які покращують стан ґрунту та, у свою чергу, підвищують урожайність для фермерів, а також роблять нашу їжу поживнішою та ароматнішою.

Рішення компанії для добрив створюються за допомогою власного безвідходного, безхімічного виробничого процесу, який очікує на патент. Це екологічно чиста альтернатива процесу виробництва синтетичних добрив, який є енергоємним, потребує використання хімікатів та значного використання води та створює більше відходів.

Згідно з аналізом третьої сторони, проведеним BrightSpot Climate, формула Replenish Nutrients’ Rebuilder зменшує викиди вуглецю на 0,4517 тонни CO2-еквіваленту на тонну добрива порівняно з синтетичними добривами.

Крім того, це не нішевий продукт або продукт обмеженого використання: добрива Replenish Nutrients працюють на будь-яких культурах і, як було доведено, особливо ефективні для сіна, луків і дерну.

Джерело Proactive Investor


Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux