Аргентинські фермери вимагають «термінового» скасування експортних податків на пшеницю, - огляд іноземних ЗМІ 19 квітня 2024

Опубліковано 19 квітня 2024 року, 10:51

Аргентинські виробники сільськогосподарської продукції закликали уряд у четвер «терміново» скасувати 12% податок на експорт пшениці, оскільки вони борються з високими витратами виробництва та низькими міжнародними цінами.

Аргентина є великим світовим експортером пшениці, але виробники, стурбовані її низькою рентабельністю, мають намір засіяти площі в сезоні 2024/25, що швидко наближається, менше, ніж середній показник за останні п’ять років, повідомила зернова біржа Буенос-Айреса в середу.

Посів пшениці на південноамериканському зерновому заводі починається в другій половині травня.

«Ми закликаємо владу терміново переглянути цю політику та працювати над впровадженням заходів, які сприяють сприятливому середовищу для розвитку виробництва пшениці, де скасування експортних мит має стояти на першому місці», — йдеться в заяві сільськогосподарської групи CRA.

Аргентинськa сільськa конфедерація (CRA) є однією з чотирьох найважливіших сільськогосподарських асоціацій в Аргентині.

Експорт сільськогосподарської продукції є основним джерелом такої необхідної іноземної валюти для країни, а сільські виробники є важливим політичним гравцем.

Лібертаріанець Хав'єр Мілеі обійняв посаду президента в грудні після кампанії, в якій він обіцяв дерегулювати сільськогосподарський сектор.

Однак замість того, щоб скасувати податки на експорт зерна, Мілі представив своїй адміністрації широкий законопроект, який передбачав збільшення податку на експорт пшениці до 15%.

Нижня палата Конгресу відхилила законопроект у лютому після того, як пропоноване підвищення податків викликало сильну критику, в тому числі з боку сільськогосподарських виробників.

Джерело Reuters

Нашестя жуків в Аргентині знищило врожай кукурудзи на 1,3 мільярда доларів

Рідкісна чума листоїда в Аргентині скоротила очікуваний урожай кукурудзи на 2023/2024 роки приблизно на 1,3 мільярда доларів, повідомив у четвер директор з економічних досліджень на зерновій біржі Росаріо, після того, як ця хвороба різко знизила прогнози врожаю. 

Аргентина, третій у світі експортер кукурудзи, прагнула отримати потенційно рекордний урожай до спалаху шкідників, які розповсюдили хворобу, що пошкоджує кукурудзу. Це змусило біржу Росаріо минулого тижня знизити прогноз на 6,5 мільйона тонн.

"На даний момент збитки, завдані листоїдом, оцінюються приблизно в 1,268 мільярда доларів", - сказав Reuters Хуліо Кальсада, керівник відділу економічних досліджень біржі Росаріо. Організація наразі оцінює врожай у 50,5 млн тонн.

Конкуруюча зернова біржа Буенос-Айреса вже знизила прогноз виробництва кукурудзи до 49,5 млн тонн. Біржа Росаріо, ймовірно, ще більше скоротить свої прогнози, оскільки хвороба продовжується.

Комаха листоїд є переносником бактерій спіроплазми та інших хвороб, що пошкоджують кукурудзу.

Джерело Reuters

Розкриття потенціалу співпраці в глобальній науці про пшеницю

Вчені CIMMYT і NARS обмінюються знаннями щодо покращення пшениці в Пакистані, Непалі та Індії.

У лютому 2024 року вчені CIMMYT Global Wheat Program (GWP) відвідали партнерів National Agricultural Research Systems (NARS) у Пакистані, Непалі та Індії. Основна мета полягала в тому, щоб переглянути поточні підходи та вивчити нові можливості для покращення спільної діяльності з покращення пшениці.

Партнери NARS описали свої поточні пріоритети та нещодавні зміни у своїй діяльності, тоді як CIMMYT поділився нещодавніми зусиллями з модернізації селекції пшениці та підкреслив можливості покращення спільного вдосконалення пшениці. 

У кожній країні керівники CIMMYT і NARS провели одноденну зустріч для огляду та планування свого партнерства щодо покращення пшениці, на якій були присутні 25-30 науковців із пшениці з кожної країни. Сесії мали на меті розглянути та визначити вузькі місця на шляху пшениці в кожній країні, описати останні зміни в селекційних програмах партнерів CIMMYT і NARS, а також визначити пріоритети та узгодити оновлення співпраці NARS-CIMMYT щодо покращення пшениці.

Партнери NARS висвітлили свої програми покращення пшениці під час польових візитів на дослідні станції.

Після цих візитів Науково-дослідний інститут пшениці та кукурудзи Бангладеш (BWMRI) незабаром звернувся до CIMMYT з проханням провести подібну зустріч з огляду та планування з метою модернізації та зміцнення їхнього партнерства щодо покращення пшениці.

Джерело CIMMYT

Напружений обмін думками щодо суперечки щодо кукурудзи між США та Мексикою в Палаті представників

Досі невирішена суперечка з Мексикою щодо її обмежень на генетично модифіковану кукурудзу призвела до напруженої розмови між законодавцем від Республіканської партії Небраски та торговим представником США Кетрін Тай на нещодавніх слуханнях у Комітеті Палати представників.

Адріан Сміт (R-NE) не стримував критики після того, як Тай підтвердила, що президент Байден був проінформований про справу USMCA проти Мексики. Суперечка зосереджена навколо мексиканської поетапної відмови від жовтої кормової кукурудзи та заборони ГМ білої кукурудзи для споживання людиною.

Сміт звинуватив Білий дім у тому, що він дав «пропуск» кукурудзі, не дотримуючись торговельних стандартів Мексики, узгоджених у USMCA. Сміт сказав Тай, що її відповідь означала, що президент Байден вирішив мовчати щодо торгової суперечки. Він каже, що не прийняв це як «занепокоєння» обмеженнями Мексики на ГМ-кукурудзу в США.

Джерело Iowa Agribusiness Radionetwork

Oгляд кукурудзи сафрінья в Бразилії пicля закінчення сезону дощів 

Дощ, який випав на великих територіях західних і південних районів сафрінья (другий урожай), був значним і більшим, ніж прогнозувалося. Оцінки понад 100 міліметрів є досить поширеними від Мату-Гросу до Ріу-Гранді-ду-Сул. Опади не були такими добрими для тих, хто проживає в Сан-Паулу чи Мінас-Жерайс, де протягом останніх кількох тижнів було дуже сухо, і за цей час випало менше 25 мм. 

Тепер, коли сезон дощів добігає кінця, урожай кукурудзи сафрінья в центральній і південній Бразилії буде більше залежати від накопиченої вологи в грунті та фронтів, що надходять з Аргентини. На жаль, за останніми супутниковими оцінками в більшості випадків вологість ґрунту нижча за норму. Збій даних від NOAA обмежив останні зображення 10 квітня. Але на той час майже всі зони вирощування кукурудзи сафрінья в Бразилії мали профілі вологості ґрунту, які відставали на 30-50%. Деякі осередки на півдні Гойаса та Мату-Гросу були не такими сухими, але все ж нижче норми.

Фронти, що наближаються з Аргентини, все одно дадуть пристойні опади для південних штатів, таких як Парана та Мату-Гросу-ду-Сул. Насправді фронт, який поширюється на початку наступного тижня, ймовірно, зупиниться в регіоні та спричинить кількаденні зливи та грози. Загальна кількість прогнозується в діапазоні від 25 до 50 мм, що допоможе зберегти врожай.

Ці фронти також можуть бути активними в травні, що дасть певну користь, якщо вони зможуть досягти південних частин регіону, але в районах, розташованих далі на півночі, навряд чи буде багато дощів. Будь-які зливи в центральній Бразилії зараз будуть ізольованими і, швидше за все, ближче до Амазонки. Це може допомогти деяким районам Мату-Гросу, але кількість, ймовірно, не компенсуватиме кількість днів у 30 за Цельсієм.

Загалом це малює погану картину для кукурудзи сафрінья, яка вступає або перебуває в період запилення та прямує до наповнення. Культуру було в основному посіяно вчасно, і рано посіяна кукурудза буде набагато кращою, ніж посіяна пізніше. Але з плином сезону протягом наступних чотирьох-шести тижнів уважно спостерігатимуть за умовами посівів, і, ймовірно, вони впадуть.

Джерело DTN

Зростання цін на продукти сповільнилося до 4,3% у березні в Іспанії, але оливкова олія продовжує зростати

Підвищення в Іспанії податку з продажів (IVA) електроенергії та підвищення цін на паливо підштовхнули інфляцію до 3,2%

Ціни на продукти харчування впали з 5,3% до 4,3% у березні по всій Іспанії, однак, згідно з останніми статистичними даними, вартість нафти продовжує зростати.

За даними Національного інституту статистики Іспанії (INE), це найнижчий показник за понад два роки, починаючи з листопада 2021 року. Це знижує показник за минулий рік більш ніж на 12 пунктів.

Це падіння відбулося переважно через зниження цін на бобові та овочі, які зросли в тому ж місяці 2023 року. На це також вплинуло зростання цін на м’ясо, яке було нижчим, ніж у березні 2023 року. Однак вартість оливкової олії продовжує зростати. різко злетів, ціни зросли на 70% з березня 2023 року та на 200% з січня 2021 року, тобто вартість зросла втричі за три роки.

Джерело Sur

Ізраїль готовий до зростання на 4,48% молочних продуктів із контрольованими цінами

Починаючи з 1 травня, споживачі в Ізраїлі побачать підвищення цін на молочні продукти з контрольованими цінами на 4,48%, як оголосило в понеділок Міністерство сільського господарства та сільського розвитку.

Це підвищення значно вплине на ціни на різні молочні продукти першої необхідності. Наприклад, вартість літра пакетованого 3% молока зросте з 5,94 шекеля до 6,21 шекеля, тоді як вартість коробки 1% молока зросте з 6,41 до 6,7 шекеля. Крім того, 200 мл сметани зросте з 2,63 шекеля до 2,75 шекеля, а 250 мл солодких вершків 38% жирності зросте з 7,07 до 7,39 шекеля. Крім того, ціна на сир 28% жирності підвищиться з 48,95 шекелів за кг до 51,14 шекелів за кг.

Це підвищення відбувається за допомогою автоматизованого механізму коригування цін, пов’язаного з індексом споживчих цін, індексом заробітної плати та ціною на сире молоко. Примітно, що ця система працює автономно, без втручання міністерства, з оцінками, які проводяться кожні півроку на рік.

Джерело DairyNews

Єгипет продовжує диверсифікувати експорт свіжої продукції. Тепер додалася картопля в Марокко і свіжа полуниця в Канаді

Міністерство сільського господарства та меліорації Єгипту нещодавно оголосило про появу двох нових напрямків експорту для вітчизняних виробників. Марокканське національне управління з безпеки харчових продуктів санкціонувало імпорт єгипетської картоплі, в той час як єгипетські чиновники відкоригували протоколи експорту свіжої полуниці, призначеної для Канади.

Фахівці галузі з EastFruit стверджують, що ці ринки, що зароджуються, створюють значні проблеми через свою унікальну ринкову динаміку. Примітно, що зароджується торгівля картоплею з Марокко, як очікується, розпочнеться зі скромними обсягами. Водночас очікується, що експорт свіжої полуниці до Канади зіткнеться з сильною конкуренцією з боку географічно близьких постачальників. 

Хоча відкриття нових ринків, таких як Марокко чи Канада, може не здатися трансформаційним для єгипетського експорту, якщо розглядати його окремо, сукупний ефект цих відкриттів є значним. Ініціативи під керівництвом уряду надають єгипетським експортерам неоціненну підтримку, дозволяючи їм диверсифікувати свій торговельний портфель, досліджувати абсолютно нові шляхи експорту, збільшувати надходження в іноземній валюті для національної економіки, посилювати глобальну присутність єгипетської продукції та підтверджувати позицію Єгипту як провідної країни. експортер сільськогосподарських товарів.

Джерело East Fruit
Більше за темою

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux