портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Україна експортувала понад 19 мільйонів тонн зернових

Опубліковано 01 квітня 2013 року, 15:45

«Якщо підбивати підсумки за лютий та березень, то аграрії за цей час експортували 3,2 мільйона тонн зерна. Це досить хороші темпи, аби реалізувати прогноз до кінця поточного маркетингового року. Загалом, з початку маркетингового року Україна експортувала 19,5 мільйона тонн зерна, а з врахуванням продуктів переробки – 19,7 млн. тонн.», − зазначив Микола Присяжнюк.Крім того, ще близько 1,3 мільйона тонн зерна знаходиться в портах та завантажено на кораблі, що будуть відправлені найближчим часом.

Україна станом на 30 березня вже експортувала 19,3 мільйона тонн зернових. Зокрема, у лютому-березні на зовнішні ринки було поставлено 3,2 мільйона тонн зерна. Такі темпи дозволять виконати прогноз щодо експорту зернових у поточному маркетинговому році. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Якщо підбивати підсумки за лютий та березень, то аграрії за цей час експортували 3,2 мільйона тонн зерна. Це досить хороші темпи, аби реалізувати прогноз до кінця поточного маркетингового року. Загалом, з початку маркетингового року Україна експортувала 19,5 мільйона тонн зерна, а з врахуванням продуктів переробки – 19,7 млн. тонн.», − зазначив Микола Присяжнюк.

Крім того, ще близько 1,3 мільйона тонн зерна знаходиться в портах та завантажено на кораблі, що будуть відправлені найближчим часом.

«Водночас, нашим завданням номер один залишається внутрішня продовольча безпека. Тому ми постійно моніторимо баланси зерна на внутрішньому ринку та слідкуємо за зовнішньою кон’юнктурою. Якщо ж підбити підсумки щодо нарощення експорту зернових у поточному маркетинговому році, то станом на 30 березня було поставлено майже на 4 мільйона тонн збіжжя більше, ніж за аналогічний період попереднього маркетингового року», − зазначив Микола Присяжнюк.

 Прес-служба Мінагрополітики