Україна буде відігравати важливу роль в досягненні цілей сталого розвитку ООН

Опубліковано 17 жовтня 2016 року, 12:15

Україна дійсно буде залишатись одним із головних виробників і експортерів основних видів продукції, які будуть необхідні для того щоб нагодувати світ. Але це лише одне із завдань і викликів, які постануть перед нашим аграрним сектором у майбутньому.

Таку думку висловила заступник Міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час круглого столу «Розвиток сільського господарства України – орієнтація на цілі стійкого розвитку ООН».

«Дійсно вважається, що не так багато країн в світі зможуть виробляти продукцію, щоб годувати зростаюче населення нашої планети вже в найближчому майбутньому. Україна, за оцінкою багатьох міжнародних організацій, включаючи ФАО, відноситься до цих країн. Тому це буде одним із важливих аспектів розвитку нашого сільського господарства», - розповіла заступник Міністра.

На переконання пані Трофімцевої, зростання обсягів виробництва та експорту основних видів сільськогосподарської продукції в Україні буде відбуватись за рахунок розвитку технологій, а також інтенсифікації виробництва.

«Але при цьому, на мою думку, ми маємо диверсифікувати наше виробництво і торгівлю, і тут важливі напрямки роботи – це нішеві продукти, це продукти з високою доданою вартістю, тобто перероблені продукти. Тому для Міністерства і для мене особисто важливо підтримувати таких виробників, допомагати їм знайти свій ринок збуту», - запевнила Трофімцева, та додала, що це може бути двигуном для розвитку сільських територій, формувати економічні «хаби».

Міністерство, як установа, яка формує аграрну політику країни, має розуміти комплексність аграрного сектору і взаємопов’язаність питань виробництва, розвитку сільських територій, впливу сільського господарства на навколишнє середовище та пристосування сектору до змін клімату.

«В Європі вже досить давно почали опікуватись цими питаннями. Наприклад, що буде через 30 років з кліматом і умовами виробництва різних сільськогосподарських культур, і яким чином нам підготуватись до тих змін, які відбуваються в природі. Ми можемо по різному ставитись до цього, казати що нічого не відбувається і вдавати, що нас це не стосується. Але є об’єктивні процеси, з якими ми маємо вже зараз працювати», - додала заступник Міністра.

Також вона висловила вдячність представникам ФАО, які є головними партнерами в питаннях щодо захисту навколишнього середовища і клімату. «Я сподіваюсь, що ми разом з нашими партнерами з ФАО будемо і надалі тісно співпрацювати. Тем для спільної роботи в нас багато: від захисту ґрунтів, ефективного використання лісових ресурсів та рибництва до пристосування нашого аграрного сектору до змін клімату».

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux