портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Олексій Павленко провів зустріч з представниками херсонських ЗМІ

Опубліковано 28 березня 2016 року, 14:55

Під час зустрічі з херсонськими журналістами Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко проінформував присутніх про стан справ в області, розповів про перспективи впровадження проекту зрошення в регіоні, розвиток виноградарства та садівництва, а також відтворення лісів та лісосмуг на Херсонщині.

Особливу увагу привернуло питання розвитку виноробства, яке є важливою галуззю АПК області. Олексій Павленко повідомив, що Міністерство зробило все для відміни дороговартісних ліцензій на виробництво виноматеріалів та вина для малих підприємців,

«Остаточне вирішення питання також за Кабміном. В Україні величезний ринок вина, але треба легалізувати дрібних виноробів і зменшити фіскальний тиск на них», - наголосив він.

«Іншою проблемою є питання землі. Лоза росте 30 і більше років, потребує великих витрат і праці винороба, але він не може ризикувати, закуповуючи і висаджуючи вартісні сорти винограду, бо боїться, що завтра припинять оренду й заберуть у нього землю. Тому у цьому та інших випадках не слід боятися розпаювання та продажу державних земель сільськогосподарського призначення. Як і продажу або передачі її в оренду по ринковій ціні», - зазначив Міністр і додав, що Міністерство пропонує запустити пілотний проект із розпаювання та реалізації 10 тисяч гектарів державних земель з фокусом на сади і виноградники та сподівається на підтримку парламентаріїв у цьому питанні.

                                                            

 Прес-служба Мінагрополітики