портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Додаток №3 до китайського зернового контракту відповідає інтересам України, — висновок аграрного комітету ВР

Опубліковано 24 червня 2015 року, 14:23

У результаті члени комітету дійшли висновку, що додаток №3 не завдав економічної шкоди Україні та цілком відповідає національним інтересам країни. Вадим Івченко підкреслив, що «прив’язка» цін на кукурудзу до FOB Чорне море дозволила зафіксувати вартість та мінімізувати економічні ризики ПАТ «ДПЗКУ». Крім того, додаткова угода нівелювала фактор «ексклюзивності» експорту до КНР. «Раніше, у разі відмови компанії ССЕС від квот, Україна могла реалізувати зернові третій стороні, сплативши при цьому 5 доларів на тонні Китаю.

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин детально проаналізував зміст додатку №3 до Китайського зернового контракту. Про це повідомив заступник голови Комітету, Народний депутат України Вадим Івченко на прес-конференції в ІА «Укрінформ».

У результаті члени комітету дійшли висновку, що додаток №3 не завдав економічної шкоди Україні та цілком відповідає національним інтересам країни. Вадим Івченко підкреслив, що «прив’язка» цін на кукурудзу до FOB Чорне море дозволила зафіксувати вартість та мінімізувати економічні ризики ПАТ «ДПЗКУ». Крім того, додаткова угода нівелювала фактор «ексклюзивності» експорту до КНР. «Раніше, у разі відмови компанії ССЕС від квот, Україна могла реалізувати зернові третій стороні, сплативши при цьому 5 доларів на тонні Китаю. Цю норму вдалося скасувати. Проте збережено знижку 5% для ССЕС, яка була і в генеральній, і в додатковій угодах», — повідомив нардеп. Він сказав, що жодних додаткових фінансових зобов’язань угода не встановлює та інтересам України в особі ПАТ «ДПЗКУ» не заперечує. Відтак, на думку парламентського комітету, рішення підписати угоду є правильним.

 

Прес-служба Мінагрополітики