портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

«В Україні стартує проект підтримки розвитку експортного потенціалу вітчизняних агровиробників», - Владислава Рутицька

Опубліковано 24 червня 2015 року, 15:04

В Міністерстві аграрної політики та продовольства України обговорили  реалізацію проекту, спрямованого на підтримку експортного потенціалу  українських виробників сільськогосподарської продукції «Надання консультацій Україні з питань аграрної торгівлі (в рамках підписання Угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі)».

Проект «Надання консультацій Україні з питань аграрної торгівлі» буде реалізований найближчим часом. Про це йшла мова під час робочої зустрічі заступника Міністра з питань євроінтеграції Владислави Рутицької з представниками Федерального Міністерства сільського господарства Німеччини.

«Проект стартує за підтримки уряду Німеччини. Ми маємо допомогти вітчизняним аграріям у вирішенні тих викликів, з якими вони стикаються під час експорту продукції. Окрім того, для нас важливо, аби у всіх виробників був максимальний доступ до важливої інформації у галузі торгівлі. Наприклад, необхідні технічні вимоги, наявність позицій відповідно до квот, процедури на митниці тощо. Україна має величезний потенціал для того, щоб стати ключовим партнером ЄС та Німеччини, зокрема в аграрній торгівлі», - зазначила Владислава Рутицька.

Німецька сторона підкреслила важливість проекту, направленого на підтримку експортного потенціалу українських фермерів.

«Українські сільськогосподарські підприємства здатні, зважаючи на власну продуктивність, відкрити європейські ринки, консолідуватись та розвиватись. Але важливо пам’ятати, що Україна має готуватись відкривати власні ринки для продукції ЄС і Німеччини зокрема. Тому ми впевнені, що ваші товаровиробники мають отримати такий саме обсяг інформації у питаннях аграрної торгівлі як і німецькі», - сказала Антье Фрезе, керівник німецької делегації.

Старт проекту, який триватиме 36 місяців, попередньо заплановано на осінь 2015 року. Він передбачає впровадження заходів, що сприяють експортним можливостям українських агропідприємств, надання послуг з модернізації  роботи підприємств у галузі аграрного експорту, інформування на тему аграрної торгівлі у рамках ЗВТ для зацікавлених установ Німеччини. Також передбачається створення спеціального онлайн – інструменту технічної підтримки ЄС з питань експорту.

Прес-служба Мінагрополітики