«Україна працює над відкриттям ринку КНР для вітчизняних виробників м’ясної продукції», - Владислава Рутицька

Опубліковано 22 грудня 2015 року, 15:52

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України пройшов круглий стіл щодо розвитку україно-китайських відносин в сфері тваринництва. Захід відбувся під головуванням заступника Міністра з питань євроінтеграції Владислави Рутицької та Надзвичайного і Повноважного Посла Китайської Народної Республіки в Україні Чжан Сіюня.

Найбільші українські виробники, представники Китайської Торгової Асоціації, керівництво Мінагрополітики обговорили можливість експорту  м’ясної продукції та ковбасних виробів до КНР.

«Китай є одним з ключових стратегічних торгових партнерів України. Цього року КНР є імпортером номер 1 української аграрної та продовольчої продукції. За 10 місяців цього року ми експортували до КНР продукції на 1,1 млрд. долл. США. Це – в 2,3 рази більше ніж за аналогічний період минулого року. Ми маємо «зелений прапор» від КНР на поставки продовольчої продукції – кондитерських виробів, цукру, іншої продукції. У цьому році КНР відкрило для нас ринок по молочній продукції, ми сподіваємося на відкриття дуже скоро ринку соняшникового шроту, ягід, ми працюємо з відповідними службами КНР щодо можливості відкриття ринку по м’ясу», - наголосила заступник Міністра.

Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Чжан Сіюнь зазначив на перспективі співпраці двох країн. «Уряд Китаю підтримує розвиток України у всіх галузях. Дуже важливою для нас є підтримка сільського господарства та ріст товарообігу між КНР та вашою країною. Зараз треба зробити акцент на виконанні тих домовленостей, які вже існують та активізувати нові напрямки роботи», - додав він.

«У складних умовах, коли Україна веде пошук та диверсифікацію ринків збуту для своєї сільськогосподарської продукції, Китай та її компанії «підставили своє плече» та активно надають їй сприяння у цьому. Лише за останній рік Китай увійшов у трійку найбільших експортних ринків для збуту української харчової та сільськогосподарської продукції», - зазначив Руслан Осипенко, виконавчий директор Китайської Торгової Асоціації

Окрім того, сторони обговорили успішне проведення Підкомісії з питань аграрного співробітництва з КНР в серпні цього року, де було підняте питання не тільки з торгової сфери, але й з інвестиційних можливостей, долучення України до програми розвитку Нового Шовкового Шляху, агрологістичних проектів.

«Для нас дуже важливо, щоб наша співпраця з офіційним Пекіном та китайським бізнесом була збудована на довгострокових засадах, і дуже важлива побудова значного рівня довіри між країнами та їх представниками. Ми готові підтримувати будь-які починання, що ведуть до покращення взаємодії між бізнесом обох країн та принесуть користь у довгостроковій перспективі», - додала заступник Міністра Владислава Рутицька.

Довідково: Експорт м’яса – суттєвий елемент загального експорту сільськогосподарського сектору України. В 2014 та 2015 роках, загальний експорт м’яса по всіх видах становив близько 350 млн. долл. США. Однак з них тільки 70 та 75 млн. долл. США, відповідно, є експортом яловичини – основну частку становлять м'ясо птиці та свинина.

Прес-служба Мінагрополітики

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux