портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Звіт за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Мінагрополітики

Опубліковано 22 листопада 2018 року, 16:05

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
22 листопада 2018 р. № 567

Звіт за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України

Оцінку корупційних ризиків у діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі – Міністерство) проведено Комісією з оцінки корупційних ризиків Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі – Комісія) відповідно до Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади, затвердженої рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 02 грудня 2016 року №126, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 року за №1718/29848.

З метою залучення представників громадськості та експертів, які володіють знаннями про внутрішнє і зовнішнє середовище Міністерства, працівників апарату Міністерства до процесу оцінки корупційних ризиків, наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 квітня 2017 року № 210 «Про Комісію з оцінки корупційних ризиків Міністерства аграрної політики та продовольства України» (зі змінами) відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 вересня 2018 року № 440 «Про внесення змін до наказу Мінагрополітики від 12 квітня 2017 року № 210» було оприлюднено на офіційному веб-сайті Міністерства з відповідним інформаційним повідомленням у розділах «Запобігання і виявлення корупції». Однак, пропозиції від представників громадськості, експертів та працівників Міністерства не надходили.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 квітня 2017 року № 210 «Про Комісію з оцінки корупційних ризиків Міністерства аграрної політики та продовольства України» (зі змінами) утворено Комісію з оцінки корупційних ризиків Міністерства аграрної політики та продовольства України та затверджено Положення про неї.

Головою Комісії визначено заступника Міністра аграрної політики та продовольства України В. Шеремету, заступником голови Комісії – головного спеціаліста Сектора запобігання та виявлення корупції В. Реву, секретарем Комісії – головного спеціаліста відділу розвитку галузей тваринництва управління тваринництва Департаменту аграрної політики та сільського господарства Ю. Вакуленко. Також до складу Комісії включено керівників структурних підрозділів міністерства: генерального директора Директорату безпечності та якості харчової продукції М.Мороза, генерального директора Директорату стратегічного планування та євроінтеграції О.Жемойду, директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства В.Топчія, директора Господарсько-фінансового департаменту Б. Ахіджанова, заступника директора Департаменту кадрового забезпечення та роботи з персоналом – начальника відділу роботи з ДП та розвитку соціально-трудових відносин О. Слободяніну, заступника директора Департаменту правової та законопроектної роботи – начальника відділу правової роботи Г. Гусеву, начальника Управління внутрішнього аудиту О.Мерзлюка, начальника Відділу бухгалтерського обліку та звітності – головного бухгалтера В. Орлик та як експерта – виконавчого директора Насіннєвої асоціації України, уповноваженої статутом асоціації особи для представництва, С. Григоренко.

Всього до складу Комісії увійшло 12 фахівців.

Також до роботи Комісії залучались інші працівники апарату Міністерства, які надавали інформацію, необхідну для проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Міністерства.

З метою визначення найбільш вразливих напрямів роботи Мінагрополітики проведено анонімне анкетування працівників апарату Мінагрополітики. Учасникам анкетування пропонувалось із наведеного в анкеті переліку сфер діяльності Мінагрополітики зазначити найбільш вразливі для корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень сфери діяльності:

  • сфери діяльності, які вбачаються найбільш вразливими до корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень;
  • сфери діяльності, в яких корупційні чи пов’язані з корупцією правопорушення матимуть найбільші наслідки (для репутації, фінансової втрати тощо);
  • сфери діяльності, в яких найнижчий рівень корупції чи пов’язаних з корупцією правопорушень.

Робота Комісії здійснювалась відповідно до робочого плану оцінки корупційних ризиків у діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Комісією здійснено ідентифікацію корупційних ризиків у діяльності Міністерства, їх формальне визначення та оцінку.

За результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Мінагрополітики підготовлено опис ідентифікованих корупційних ризиків, чинників корупційних ризиків та можливих наслідків корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією (додаток 1 до Звіту) та пропозиції щодо заходів із усунення (зменшення) рівня виявлених корупційних ризиків, які викладені в таблиці оцінених корупційних ризиків та заходів щодо їх усунення (додаток 2 до Звіту).

Заступник Міністра, голова Комісії з оцінки корупційних ризиків Міністерства аграрної політики та продовольства України В. Шеремета