портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Більковецьке»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:07

На виконання пункту 4 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2018 року та наказу Мінагрополітики від 28.02.2018 № 111 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Більковецьке» (далі – Підприємство, ДП «СГП «Більковецьке»), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період з 01.01.2016 по 31.12.2017.

Аудиторський звіт від 23.03.2018 № 24-22/5, аудиторський висновок – негативний.

Аудитом встановлені факти порушення вимог законодавства та внутрішніх регламентів щодо виконання планів, дотримання процедур з питань здійснення фінансово-господарської діяльності, управління Підприємством, законності та ефективності використання державного майна.

У 2016-2017 роках ДП «СГП «Більковецьке» не здійснювало жодного з 12–ти видів діяльності, що передбачена у Статуті. Основним видом діяльності Підприємства у 2016-2017 роках, як зазначено у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – надання в оренду й експлуатацію власного нерухомого майна.

Плановий внутрішній аудит відповідності діяльності державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Більковецьке» встановив, що система внутрішнього контролю не забезпечила реагування на ризики, що виникли в процесі управління зазначеним об’єктом державної власності.

Державним виконавцем Коростишівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області винесена постанова про арешт майна та внесена заявка на реалізацію майна, яке є державним і не належить боржнику – ДП «СГП «Більковецьке» (закріплено за ним на праві господарського відання), а відповідно не підлягає примусовій реалізації.

При цьому, Державним підприємством «Сетам» здійснено реалізацію 20 об’єктів арештованого майна ДП «СГП «Більковецьке». Таким чином, унаслідок незаконної реалізації об’єктів цілісного майнового комплексу, Підприємству завдані збитки. 

За результатами проведеного внутрішнього аудиту Підприємства, структурним підрозділам Мінагрополітики для врахування в подальшій діяльності надані відповідні аудиторські рекомендації.