портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Хмельницьке»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:36

На виконання пункту 9 Плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2017 року та наказу Міністра аграрної політики та продовольства України від 08.09.2017 № 502 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Хмельницьке» (надалі – ДП «СГП Хмельницьке», Підприємство) Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період з 01.01.2015 по 30.06.2017.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 29.09.2017 № 24-22/18.

Плановий внутрішній аудит відповідності діяльності державного підприємства «Сільськогосподарське підприємство «Хмельницьке» засвідчив факти недотримання вимог законодавства та внутрішніх регламентів щодо виконання планів, законності і достовірності фінансової звітності та відсутність ведення бухгалтерського обліку.

В порушення вимог Закону України «Про управління об’єктами державної власності» при прийомі передачі посади директора Підприємства не складалися акти прийому передачі справ. Фактична передача майна ДП «СГП «Хмельницьке» здійснювалась з порушенням вимог абз. 5 п. 1 розділу ІІ «Організація та основні правила проведення інвентаризації», інвентаризація та фактична передача майна у 2017 році проводилась не у повному складі інвентаризаційної комісії (робочої інвентаризаційної комісії), а також при відсутності матеріально відповідальних осіб.

На Підприємстві в порушення вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» не забезпечено фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, їх збереження протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, відповідальність за фіксування яких несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), котрий здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів. Первинні та бухгалтерські документи, фінансова та статистична звітності на Підприємстві відсутні.

Дослідження формування та визначення доходів від усіх видів діяльності провести не можливо у зв’язку з тим, що на Підприємстві відсутні будь-які документи підтверджуючі ведення бухгалтерського обліку або ведення Підприємством господарської діяльності.

Аудитом встановлено невиконання колишнім в.о. директора ДП «СГП «Хмельницьке» вимог Господарського кодексу України внаслідок чого, стороннім суб’єктам господарювання на безоплатній для Підприємства основі надано доступ до складських приміщень, для зберігання матеріальних цінностей. Крім цього, договір спільного використання майна (складського приміщення) укладений з порушенням вимог Господарського кодексу України.

Дослідження дотримання нормативно-правових актів при здійснені витрат та використанні державного майна ДП «СГП «Хмельницьке» провести неможливо у зв’язку з тим, що аудиторській групі не надано жодних документів для проведення аналізу первинних документів, що підтверджують проведення витрат та правильності нарахування і виплати заробітної плати.

Також, неможливо з’ясувати причини утворення та зростання іншої дебіторської та кредиторської заборгованості у зв’язку з відсутністю первинних документів бухгалтерського обліку.

Станом на 01.09.2017 прослідковується кредиторська заборгованість на загальну суму 2 352,99 тис. гривень.

ДП «СГП «Хмельницьке» недотримувались вимоги Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, у продовж 2015, 2016 років жодного разу не проводилась інвентаризація активів та зобов’язань Підприємства.

За період, який підлягає дослідженню керівництвом ДП «СГП «Хмельницьке» систематично здійснювалось руйнування та розкрадання майна Підприємства, що привело до унеможливлення діяльності за Статутом. За результатами проведеної під час аудиту інвентаризації встановлені значні нестачі майна Підприємства.

Враховуючи стан основних засобів, які залишилися, відсутність автомобільного транспорту, тракторів та сільськогосподарської техніки Підприємство не може здійснювати діяльність відповідно до Статутних положень.  Також, при передачі майна з державного підприємства «Агроспецсервіс» на Підприємство не були передані та відповідно оформлені земельні ділянки на які оформлені акти в постійне користування.

Також, Підприємством не приведено норми Статуту ДП «СГП «Хмельницьке» до вимог Примірного статуту державного підприємства, що входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України і положення про філії такого підприємства.

На виконання пункту 1 Контракту з керівником ДП «СГП «Хмельницьке» станом на момент проведення аудиту здійснюється охорона Підприємства за рахунок ймовірного інвестора. В той же час з першого жовтня охорона з філії Дідова Гора знімається, що загрожує втраті майна а при відсутності подальшого вирішення питання про сумісну діяльність з ймовірним інвестором або вирішення питання про здачу в оренду приміщень. 

Мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких керівництву Підприємства надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux