портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства - шовкорадгоспу «Баришівський»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:34

На виконання пункту 8 Плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2017 року та наказу Мінагрополітики від 27.09.2017 № 522 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства - шовкорадгоспу «Баришівський» (далі – Підприємство, ДП «Шовкорадгосп «Баришівський»), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період з 01.01.2015 по 30.09.2017.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 17.11.2017 № 24-22/21.

В досліджуваному періоді бухгалтерський облік Підприємством здійснювався з порушенням вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Положень (Стандартів) бухгалтерського обліку та нормативно-правових актів в частині документального забезпечення записів у бухгалтерському обліку та звітності, збереження документів, а саме: не створено необхідних умов для ведення бухгалтерського обліку, що призвело до неповного відображення господарських операцій в облікових регістрах, відсутності аналітичного та синтетичного обліку активів, зобов’язань, касових операцій, та як наслідок – недостовірні дані звітності Підприємства.

З метою ухилення від оформлення орендних відносин, директором Підприємства укладалися договори відповідального зберігання з правом використання, чим порушено вимоги ч. 3 ст. 6 Цивільного Кодексу України та Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

Таким чином, впродовж дослідженого періоду Підприємством фактично здійснювалась діяльність, яка не внесена до ЄДРПОУ.

У порушення вимог Господарського Кодексу України та наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Підприємство впродовж 2015 року та 9 місяців 2017 року здійснювало свою діяльність без затвердженого фінансового плану.

Керівництвом ДП «Шовкорадгосп «Баришівський» не дотримано вимоги Податкового кодексу України та Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку в частині повідомлення правоохоронних органів та Державної фіскальної служби України про втрату документів з фінансово-господарської діяльності Підприємства.

Також, усупереч вимог Податкового кодексу України, Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, за відсутності первинних документів, які фіксують факти здійснення господарських операцій, незаконно списано на витрати Підприємства паливо і мастильні матеріали.

Усупереч норм чинного законодавства, без погодження з Уповноваженим органом управління, відбулося вилучення земельних ділянок загальною площею 27,7 га із постійного користування ДП «Шовкорадгосп «Баришівський».

Проведеною під час аудиту інвентаризацією виявлено лишки окремих основних засобів.

Таким чином, на Підприємстві не забезпечено затвердження регламентів, які б забезпечували впровадження внутрішнього контролю. 

За результатами проведеного внутрішнього аудиту керівництву ДП «Шовкорадгосп «Баришівський» для врахування в подальшій діяльності надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux