портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Конярство України»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:44

На виконання звернення Генеральної прокуратури України та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 113 «Про поновлення проведення позапланового аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Конярство України» (надалі – ДП «Конярство України», Головне підприємство), Управлінням внутрішнього аудиту Мінагрополітики проведено позаплановий аудит зазначеного підприємства за період роботи з 01 січня 2014 року по 30 вересня 2016 року.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 21.04.2017 № 24-21/7.

Проведеним аудитом встановлено, що за позовом комерційної структури до державного підприємства «Конярство України» про стягнення кредиторської заборгованості, яка виникла в результаті спільної діяльності, Господарським судом міста Києва винесено рішення про задоволення первісних позовних вимог.

Проведеним аудитом встановлено, що внаслідок не прийняття керівництвом Головного підприємства належних управлінських рішень в частині сплати судового збору за подання апеляційної скарги, ухвалою Господарського міста Києва порушено провадження про банкрутство ДП «Конярство України», введено процедуру розпорядження майном та призначено арбітражного керуючого.

В той же час, керівництво Головного підприємства, уклавши договір про реструктуризацію заборгованості із комерційною структурою, взяло на себе зобов’язання з одночасним визнанням боргу та не вжило жодних заходів щодо його погашення, внаслідок чого, Господарським судом міста Києва затверджений реєстр конкурсних кредиторських вимог.

Слід зазначити, що керівництвом ДП «Конярство України» не забезпечено впровадження аудиторських рекомендацій, наданих за результатами попередньо проведеного внутрішнього аудиту у 2014 році.

Аналіз фінансово-господарської діяльності ДП «Конярство України» у досліджуваному періоді засвідчив недосягнення окремими коефіцієнтами своїх оптимальних значень, що свідчить про затримання темпів економічного зростання та розвитку підприємства, зростання зобов’язань та збільшення залежності від залучених джерел, низький рівень інвестиційної політики та погіршення його майнового стану, що стало наслідком відсутності ефективного централізованого управління підприємством, стратегічного фінансово-економічного планування та призвело до порушення справи про банкрутство.

За результатами фінансово-господарської діяльності ДП «Конярство України» у 2014 році та за 9 місяців 2016 року отримано збиток, у 2015 році – отримано чистий прибуток.

В порушення вимог Господарського кодексу України, впродовж 2015 року ДП «Конярство України» отримувало доходи і здійснювало видатки без затвердженого фінансового плану.

Внаслідок недотримання вимог Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки в частині внесення змін до фінансових планів, ДП «Конярство України» впродовж 2014 року та 9 місяців 2016 року отримувало доходи та проводило витрати не передбачені фінансовими планами.

Крім цього, аудитом встановлено, що впродовж 9 місяців 2016 року спостерігалась негативна тенденція зростання фактичних витрат над отриманими доходами.

Значні відхилення впродовж досліджуваного періоду фактичних показників фінансово-господарської діяльності від встановлених фінансовим планом свідчать про неналежний рівень планування обсягів коштів для виконання функцій підприємства, низький кваліфікаційний рівень виконавців – відповідальних за фінансово-економічне планування та відсутність контролю за виконанням показників фінансових планів.

Крім цього, аудитом встановлені порушення вимог постанов Кабінету Міністрів України від 29.11.2006 № 1673 та від 03.10.2012 № 899 в частині обмеження розмірів витрат на благодійну допомогу та консультаційні послуги.

Аудитом встановлено, що в досліджуваному періоді Головне підприємство та його Філії отримували доходи у вигляді безповоротної фінансової допомоги. Зокрема, за 9 місяців 2016 року загальна сума отриманої ДП «Конярство України» складала 95,6 % від суми інших операційних доходів або 15,5 % від отриманого Підприємством сукупного доходу, що свідчить про залежність ДП «Конярство України» від інвесторів і кредиторів та зниження його фінансової стійкості.

Водночас, аудитом встановлені випадки не відображення в обліку в повному обсязі отриманої безповоротної фінансової допомоги, що призвело до внесення недостовірних даних до фінансовій звітності та свідчить про недотримання вимог ст. 4 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», а саме недотримання принципу повного висвітлення.

Внаслідок не забезпечення керівництвом Головного підприємства та його Філій належного контролю за процесом оприбуткуванням продукції під час збирання урожаю, рівень використання внутрішніх резервів у сфері виробництва сільськогосподарської продукції був недостатній, що створювало додаткові ризики, які не сприяли ефективній господарській діяльності Підприємства.

Аудитом встановлено, що договори про спільний обробіток земельних ділянок між комерційною структурою та Філіями ДП «Конярство України» укладені з порушенням вимог Порядку № 296 в частині отримання відповідного рішення Кабінету Міністрів України.

Також, при укладанні і виконанні договорів про спільний обробіток земельних ділянок, сторонами було допущено порушення норм ст. 92 Земельного кодексу України в частині передачі прав користування земельними ділянками, які перебувають у державній або комунальній власності.

Крім цього, аудитом встановлено, що керівництвом Головного підприємства та Філій не забезпечувалося здійснення контролю за веденням спільної діяльності.

За період, який підлягав дослідженню дебіторська заборгованість ДП «Конярство України» мала тенденцію до збільшення.

Кредиторська заборгованість Підприємства в досліджуваному періоді  мала тенденцію до зменшення, а саме за рахунок внутрішніх. Однак, зростання зобов’язань за товари, роботи, послуги; за розрахунками з бюджетом; із страхування; з оплати праці та інших поточних зобов’язань свідчить про відсутність фінансової стійкості та неплатоспроможність ДП «Конярство України».

В ході аудиту встановлено, що резерв сумнівних боргів на Головному підприємстві та Філіях не створювався. Тобто, організація претензійно-позовної роботи знаходиться на досить низькому рівні.

Зростання дебіторської та кредиторської заборгованостей свідчить про непрогнозовану (непрозору, необачну) політику Головного підприємства по відношенню до Філій, як наслідок – Філій до покупців та постачальників продукції і послуг, що призвело до відволікання частини поточних активів та значного зростання боргових зобов’язань в цілому ДП «Конярство України».

Керівництвом ДП «Конярство України» впродовж періоду, який підлягав дослідженню, не забезпечувався належний внутрішній контроль за станом розрахунків контрагентів із Філіями за реалізовану сільськогосподарську продукцію та надані їм послуги, внаслідок чого порушено вимоги Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань і Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та не дотримано власні розпорядчі документи.

Аудитом встановлені факти недотримання вимог Господарського Кодексу України та Цивільного кодексу України внаслідок не вжиття заходів щодо своєчасного стягнення дебіторської заборгованості і, як наслідок, спливу строків її стягнення. 

В ході аудиту мали місце інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких керівництву ДП «Конярство України» надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux