портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «Генічеський солезавод»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:38

На виконання пункту 10 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2017 року та наказу Мінагрополітики від 01.09.2017 № 495 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «Генічеський солезавод» (надалі – Генічеський сольовий завод, ДП «Генічеський солезавод», Підприємство), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період з 01.01.2015 по 30.06.2017

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 08.09.2017 № 24-22/16.

Аудитом встановлено факти недотримання вимог законодавства з питань стану збереження і використання активів, законності використання державних коштів і майна, та правильності ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності.

Господарська діяльність та ведення бухгалтерського обліку Підприємством не здійснюється. Всі будівлі і споруди Підприємства знаходяться в зруйнованому стані, непридатні для подальшої експлуатації, відсутні внутрішні та зовнішні мережі.

Попереднім керівництвом ДП «Генічеський солезавод» не забезпечено належне зберігання та передачу новому керівнику первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, установчих та інших документів Підприємства.

Керівник Генічеського сольового заводу перебуває у статусі виконуючого обов’язки майже два роки. Як наслідок – управління Підприємством в досліджуваному періоді здійснювалось без визначення кола посадових обов’язків та встановлення показників ефективності використання державного майна.

Внаслідок недотримання керівництвом ДП «Генічеський солезавод» вимог статті 57 Господарського Кодексу України та низки наказів Уповноваженого органу управління щодо приведення установчих документів у відповідність, Підприємство керується Статутом Генічеського солезаводу, затвердженого Державним комітетом України по харчовій промисловості (орган управління).

На час проведення аудиту податкова заборгованість по ДП «Генічеський солезавод» до зведеного бюджету відсутня. На виконанні ДВС Генічеського РУЮ знаходяться виконавчі провадження щодо стягнення заборгованості на користь Пенсійного фонду України та приватних структур, які оскаржені Підприємством та знаходяться на розгляді в судах.

В порушення вимог частини 4 статті 95 Кодексу законів про працю України та абз. 3 статті 3 Закону України «Про оплату праці» виконуючому обов’язки директора ДП «Генічеський солезавод» в досліджуваному періоді не нараховувалася заробітна плата та відповідно не забезпечувалося перерахування єдиного соціального внеску.

Територія соляних озер не охороняється, що в свою чергу призводить до безперешкодного доступу населення (в тому числі туристів), яке здійснює незаконний видобуток солі і глею та призводить до руйнації дна соляного озера, що в подальшому може призвести до неможливості видобування (вирощування) солі.

На Підприємстві не впроваджені жодні елементи внутрішнього контролю. 

За результатами проведеного внутрішнього аудиту керівнику Підприємства та структурним підрозділам Мінагрополітики для врахування в подальшій діяльності надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux