портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства – державного шовкорадгоспу «Шотівський»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:38

На виконання пункту 7 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2017 року та наказу Мінагрополітики від 15.08.2017 № 459 «Про проведення аудиту відповідності діяльності Державного підприємства – державного шовкорадгоспу «Шотівський» (далі – Підприємство, ДП шовкорадгосп «Шотівський»), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період з 01.01.2015 по 30.06.2017.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 22.09.2017 № 24-22/17.

Аудитом встановлено факти грубого порушення вимог законодавства з питань збереження, законності та ефективності використання державного майна та відсутність ведення бухгалтерського обліку.

Бухгалтерський облік Підприємством ведеться з порушенням вимог Положень (Стандартів) бухгалтерського обліку та норм Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», нормативно-правових актів в частині документального забезпечення записів у бухгалтерському обліку і звітності та збереження бухгалтерських документів.

Виконуючим обов’язки директора ДП шовкорадгосп «Шотівський» не виконано вимог наказів Мінагрополітики щодо затвердження нової редакції Статуту Підприємства та приведення установчих документів у відповідність до Примірного Статуту.

У порушення вимог Господарського Кодексу України та наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Підприємство впродовж досліджуваного періоду здійснювало свою діяльність без затвердженого фінансового плану.

Самовільне захоплення земельних ділянок Підприємства та незаконне збирання на них сільськогосподарських культур призвели до втрати його доходів.

Також, на Підприємстві не забезпечено затвердження регламентів, які б забезпечували впровадження внутрішнього контролю. 

За результатами проведеного внутрішнього аудиту керівництву Підприємства для врахування надані відповідні аудиторські рекомендації.