портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного підприємства «База відпочинку «Янтар»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:42

На виконання пункту 6 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на І півріччя 2017 року та наказу Мінагрополітики від 14 червня 2017 року № 294 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного підприємства «База відпочинку «Янтар» (далі – Підприємство, ДП «БВ «Янтар»), Управлінням внутрішнього аудиту проведено аудит зазначеного Підприємства за період роботи з 01 січня 2015 року до 31 березня 2017 року.

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 30.06.2017 № 24-21/10.

У порушення вимог Господарського Кодексу України, Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки та Статутних положень, при затвердженому фінансовому плані Підприємства на 2015 рік, керівництвом не здійснено жодної спроби для забезпечення виконання основної мети створення ДП «БВ «Янтар», а саме забезпечення відпочинку працівників, що входять до сфери управління Мінагрополітики або інших юридичних осіб і громадян.

Керівництвом ДП «БВ «Янтар» на протязі 2015-2017 років не здійснювались заходи з метою ведення господарської діяльності Підприємства або її відновлення, що свідчить про прийняття нераціональних управлінських рішень, що призвели до фінансової неспроможності (банкрутства) ДП «БВ «Янтар» та виникнення фінансових збитків.

Аудитом встановлено незаконне нарахування заробітної плати та єдиного соціального внеску окремим працівникам Підприємства, чим відповідно нанесені збитки.

В порушення вимог Кодексу законів про працю, Закону України «Про оплату праці», Колективного договору та Статуту Підприємства, заробітна плата працівникам у період з 2015 року по завершений звітний період 2017 року не виплачувалася та має тенденцію до збільшення.

Згідно судових рішень, виконавчою службою у Запорізькій області з метою погашення заборгованості із заробітної плати працівників Підприємства накладено арешт на його поточні рахунки, а також проводиться реалізація майна Підприємства.

У порушення вимог Господарського Кодексу України та Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану Підприємством не розроблялися та не подавалися впродовж 2016-2017 років до Мінагрополітики фінансові плани та Звіти про їх виконання у зв’язку з не здійсненням господарської діяльності.

Також, на порушення вимог Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» та Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань в досліджуваному періоді Підприємством не проводились щорічні інвентаризації майна та фінансових зобов’язань.

Всупереч вимогам П(С)БО № 7 «Основні засоби» на протязі 2015, 2016 та 1 кварталу 2017 року Підприємством зайво нараховувалася амортизація на об’єкти нерухомості, які не використовувались в господарській діяльності і не були законсервовані.

Право постійного користування земельною ділянкою в бухгалтерському обліку ДП «База відпочинку «Янтар» не відображено. Будь-які дії щодо оформлення земельної ділянки керівництвом Підприємства не здійснювались.

Проведеною в ході аудиту інвентаризацією встановлено, що стан об’єкта, як цілісного майнового комплексу, в цілому задовільний. Внаслідок того, що у Підприємства відсутні кошти, поточні ремонти для збереження будівель та споруд в робочому стані не проводились, відбувається руйнація майна. Енергопостачання Підприємства з причин заборгованості за електроенергію та засоби телекомунікації відключені.

В ході аудиту встановлено, що Підприємством у липні 2016 року здійснювалися витрати для надання платних послуг з відпочинку, які в обліку ДП «База відпочинку «Янтар» не відображені, в результаті чого, річна фінансова звітність Підприємства за 2016 рік не відповідає вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» щодо надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства, що призвело до її викривлення.

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення регламентів ціноутворення, договірної роботи, а також запобігання та недопущення у подальшій діяльності певних недоліків, пропоную доручити:

Аудитом встановлені інші окремі порушення законодавства та нормативно-правових актів при здійсненні фінансово-господарської діяльності з метою усунення яких керівництву Підприємства та структурним підрозділам Мінагрополітики надані відповідні аудиторські рекомендації.  

На Підприємстві впроваджені окремі елементи внутрішнього контролю, які не в повній мірі забезпечували його ефективність при здійсненні господарської діяльності та потребують доопрацювання. 

З метою підвищення рівня збереження та ефективності використання державних коштів і майна, удосконалення внутрішнього контролю, а також запобігання та недопущення у подальшій діяльності порушень і недоліків, керівництву Підприємства та структурним підрозділам Мінагрополітики надані відповідні рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux