портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності Державного навчального закладу «Гадяцьке аграрне училище»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:34

На виконання пункту 6 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2017 року та наказу Мінагрополітики від 02.10.2017 № 531 «Про проведення аудиту відповідності діяльності Державного навчального закладу «Гадяцьке аграрне училище» (надалі – Заклад, ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище»), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Закладу за період з 01.01.2015 по 30.09.2017.

Аудиторський висновок – умовно-позитивний, аудиторський звіт від 27.10.2017 № 24-22/20.

Проведений аудит засвідчив належний рівень розробки та впровадження системи внутрішнього контролю та внутрішніх регламентів, завдяки чому діяльність Закладу відповідає вимогам законодавства з питань здійснення освітньої діяльності.

Фактична діяльність ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище» відповідає видам діяльності, які передбачені Статутом та іншими законодавчими і нормативно-правовими актами у сфері професійного навчання.

В досліджуваному періоді Закладом не перевищувалися ліцензовані обсяги надання освітніх послуг з професійної підготовки кадрів робітничих професій та професійно-технічного навчання.

Організація навчально-виробничого процесу ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище» та атестація педагогічних працівників в досліджуваному періоді здійснювалася у відповідності до вимог законодавчих та нормативно-правових актів у сфері надання освітніх послуг.

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах, в тому числі і ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище», передано до місцевих органів виконавчої влади.

Крім цього, зазначеною статтею Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» передбачалася передача з державної власності у комунальну власність відповідних установ, закладів і організацій та модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів з урахуванням необхідності їх укрупнення та здійснення підготовки робітничих кадрів відповідно до потреб регіону та ринку праці, використання потенціалу таких навчальних закладів для здійснення підготовки та перепідготовки незайнятого населення.

На час проведення аудиту управлінського рішення щодо передачі Закладу з державної в комунальну власність не прийнято. Крім цього, у 2016 році у Закладі виникли труднощі з визначенням розпорядника коштів вищого рівня.

Лише у березні 2016 року сесією Гадяцької міської Ради розглянуто питання фінансування ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище» та прийняте рішення про виділення навчальному закладу коштів на погашення заборгованості по заробітній платі працівникам та стипендії слухачам.

Як наслідок затримки фінансування, у Закладі стався недобір слухачів, педагогічні працівники Закладу працювали на половину ставки, надавалися відпустки без збереження заробітної плати та декілька працівників не маючи годин педагогічного навантаження за вказаними професіями звільнилися.

Закладом укладені угоди по співпраці з Технікумом Пшчела Воля (Польща), ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича», Полтавською державною аграрною академією, підприємствами та організаціями де слухачі Закладу проходять виробничу практику і отримують практичні знання, уміння та навички.

Крім цього, ряд державних установ і організацій близького зарубіжжя зацікавлені в отриманні для своїх громадян освіти за спеціальністю Бджоляр. Однак, відсутність у ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище» гуртожитку і значна віддаленість Закладу від обласного центру, унеможливлює надання освітніх послуг громадянам інших держав та відповідно отримувати додаткові надходження грошових коштів до спеціального фонду ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище».

Порядок надання освітніх послуг ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище» та розрахунок їх вартості відповідає вимогам нормативно-правових актів, що регулюють порядок їх надання.

Нарахування та виплата стипендій учням ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище» проводилась у відповідності до вимог нормативно-правових актів України, що регулюють питання призначення та виплати стипендій.

Аудитом встановлено, що в досліджуваному періоді розпорядниками бюджетних коштів вищого рівня (2015 рік – Мінагрополітики, 2016 рік – Гадяцька міська рада, 2017 рік - Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації) Закладу не виділялися кошти на відрядження. В той же час, Закладом у проектах кошторисів (розрахунках) на відповідні роки закладалися кошти на відрядження.

Внаслідок направлення працівників Закладу у службові відрядження за власний рахунок, Закладом допущено порушення вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про суми та склад витрат на відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» (зі змінами) та «Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон» (зі змінами та доповненнями).

В досліджуваному періоді, право постійного користування земельною ділянкою, яка надана Закладу на праві постійного користування, не відображалося по бухгалтерському обліку Закладу.

В порушення вимог ст. 10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 5 Положення № 879 у 2015-2016 роках Закладом не забезпечувалося проведення щорічної інвентаризації активів та зобов’язань перед складанням річної фінансової звітності.

Аудитом також встановлені окремі недоліки, які мають обмежений вплив на стан справ у цілому та потребують доопрацювання. 

За результатами проведеного внутрішнього аудиту керівнику Закладу та структурним підрозділам Мінагрополітики для врахування в подальшій діяльності надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux