портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Аудит діяльності державного багатопрофільного підприємства «Урожай»

Опубліковано 27 січня 2019 року, 16:39

На виконання пункту 11 плану проведення внутрішніх аудитів в Міністерстві аграрної політики та продовольства України на ІІ півріччя 2017 року та наказу Мінагрополітики від 02.08.2017 № 414 «Про проведення аудиту відповідності діяльності державного багатопрофільного підприємства «Урожай» (надалі – ДБП «Урожай» або Підприємство), Управлінням внутрішнього аудиту проведено плановий аудит відповідності діяльності зазначеного Підприємства за період з 01.01.2015 по 31.07.2017

Аудиторський висновок – негативний, аудиторський звіт від 01.09.2017 № 24-22/15.

Аудитом встановлено факти недотримання вимог законодавства з питань стану збереження і використання активів, законності використання державних коштів і майна, та правильності ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності.

Фактично, впродовж дослідженого періоду, Підприємством здійснювалась діяльність яка не внесена до ЄДРПОУ.

Упродовж дослідженого періоду директором ДБП «Урожай» надавалась до Мінагрополітики фінансова звітність в якій викладена недостовірна інформація про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів.

Керівництвом ДБП «Урожай» не виконано вимог наказів Мінагрополітики України щодо затвердження нової редакції Статуту Підприємства та розроблення структури Підприємства.

У порушення вимог Господарського Кодексу України та наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Підприємство впродовж досліджуваного періоду здійснювало свою діяльність за відсутності затвердженого фінансового плану.

Підприємством в порушення вимог Постанови № 899 проведені незаконні витрати на цілі, стосовно яких існує заборона на їх проведення у разі не затвердження фінансового плану.

З метою ухилення від оформлення орендних відносин, директором ДБП «Урожай» укладалися договори аутсорсингу та договори відповідального зберігання, чим порушено вимоги ч. 3 ст. 6 Цивільного Кодексу України та Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

В порушення Господарського кодексу України та Порядку погодження залучення державними підприємствами, у тому числі господарськими товариствами (крім банків), у статутному капіталі яких 50 та більше відсотків акцій (часток, паїв) належать державі, кредитів (позик), надання гарантій або поруки за такими зобов’язаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2011 № 809 без погодження з органом управління майном – Міністерством аграрної політики та продовольства України, керівництвом ДБП «Урожай» укладено договори на отримання фінансової допомоги.

В досліджуваному періоді орендарями не проводилось відшкодування комунальних платежів, внаслідок чого ДБП «Урожай» нанесено збитків.

В порушення Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, проводилась оплата за товарно-матеріальні цінності з розрахункового рахунку Підприємства без підтверджуючих первинних документів.

Директором ДБП «Урожай» не дотримано вимоги Податкового кодексу України та Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку в частині повідомлення правоохоронних органів та Державну фіскальну службу України про втрату документів з фінансово-господарської діяльності Підприємства.

Аудитом встановлені факти списання запасів Підприємства одразу на витрати без їх оприбуткування.

Дослідженням встановлено систематичне порушення Порядку складання звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт.

Також, встановлені порушення в нарахуванні заробітної плати.

Директором ДБП «Урожай» не забезпечено організацію бухгалтерського обліку та збереження оброблених документів, регістрів і звітності на Підприємстві, чим порушено Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Аудитом виявлено нестачу окремих основних засобів та запасів.

За результатами проведеного внутрішнього аудиту Підприємству для врахування в подальшій діяльності надані відповідні аудиторські рекомендації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux