Картоплярство (будівницво картоплесховищ та цехів переробки)

Опубліковано 25 жовтня 2021 року, 14:03

Інформаційна довідка 

щодо державної підтримки виробників картоплі у 2021 році

 

І. Нормативно-правові акти

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників» від 08.02.2017 № 77 (зі змінами), визначено напрями державної підтримки на 2021 рік, одним із яких є державна підтримка виробників картоплі.

Механізм і напрям надання державної підтримки виробників картоплі затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2021 № 1008 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробників картоплі».

Форма заяви та відповідних документів для отримання державної підтримки, затверджено наказом Мінагрополітики від 30.09.2021 № 236 «Про затвердження форм заявки на отримання державної підтримки виробників картоплі, реєстру та форми звітності», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 12 жовтня 2021 р. за № 1330/36952.

Форми відповідних документів:

Заявка на отримання державної підтримки виробників картоплі;

Додаток до заявки (Інформація про всіх пов'язаних осіб, які протягом _ року є отримувачами державної підтримки за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Державна підтримка виробників картоплі»;

Звітна інформація про об'єкти, за які одержані кошти, передбачені в державному бюджеті за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» та використовуються для надання державної підтримки виробників картоплі.

ІІ. Алгоритм надання підтримки

Державна підтримка надається сільськогосподарським товаровиробникам — юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми, основною діяльністю яких є вирощування картоплі та/або виробництво продуктів переробки власно вирощеної картоплі.

Бюджетні кошти спрямовуються на надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік для компенсації до 50 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість) нового будівництва холодильників для зберігання власно вирощеної картоплі (картоплесховищ), цехів первинної переробки власно вирощеної картоплі, побудованих і прийнятих в експлуатацію.

Крок 1. Підготувати для отримання державної підтримки такі документи:

  • заявку на отримання бюджетних коштів із зазначенням у ній:
  • номера і дати документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;
  • зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти в разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання;
  • типову форму № ОЗ-1 “Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів”;
  • копію кошторисної частини проектної документації, засвідчену підписом керівника сільськогосподарського товаровиробника;
  • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
  • довідку, чинну на дату подання заявки, про набуття (підтвердження) статусу платника єдиного податку четвертої групи, видану місцевим контролюючим органом, та розрахунок питомої вартості поставлених сільськогосподарських товарів/послуг, вироблених ним на власних або орендованих основних засобах, який становить не менш як                        75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених ним за попередній податковий (звітний) рік, а для новоутворених — за попередній податковий звітний період, завірений контролюючим органом за місцем основного податкового обліку сільськогосподарського товаровиробника.

Крок 2. Подати до 10 листопада до Мінагрополітики у паперовому вигляді вищезазначені документи.

Крок 3. Отримати бюджетні кошти на рахунки відкриті у банку.

Якщо ще залишились запитання звертайтесь до контактної особи, відповідальної за даний напрям державної підтримки, - Гвоздя Сергія Васильовича (тел. (044) 363-08-45).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux