портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 19 листопада 2015

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про здійснення нарахування та виплати часткового відшкодування вартості об’єктів"

  Проект

 

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

          _______________                                                        Київ                                                                 №___________

 

Про здійснення нарахування та виплати

часткового відшкодування вартості об’єктів

 

Відповідно до пункту 15 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 884, пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731, та пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити такі, що додаються:

1.1. Положення про комісію з питань здійснення нарахування та виплати часткового відшкодування вартості об’єктів.

1.2. Форму Журналу обліку суб’єктів господарювання, які подали документи для нарахування часткового відшкодування вартості об’єктів.

1.3. Форму Заявки на розгляд документів суб’єктів господарювання для отримання часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів та утворених на кооперативних засадах м’ясопереробних підприємств.

1.4. Форму Реєстру суб’єктів господарювання, яким нараховано часткове відшкодування вартості об’єктів.

1.5. Форму Звіту про фактичне використання коштів, виділених для часткового відшкодування вартості об’єктів.

1.6. Форму Інформації від суб’єкта господарювання про діяльність об’єкта в галузі скотарства, вартість якого частково відшкодована.

1.7. Форму інформації від суб’єкта господарювання про діяльність об’єкта в галузі свинарства, вартість якого частково відшкодована.

1.8. Форму Інформації від суб’єкта господарювання про діяльність м’ясопереробного підприємства, вартість якого частково відшкодована.

2. Структурним підрозділам агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій утворити комісії з питань здійснення нарахування та виплати часткового відшкодування вартості об’єктів.

3. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства аграрної політики та продовольства України:

від 03 жовтня 2012 року № 597 "Про затвердження форм документів та надання інформації, визначених Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткового відшкодування суб’єктам господарювання вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та підприємств з виробництва комбікормів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 17 жовтня 2012 року за № 1745/22057;

від 08 жовтня 2012 року № 607 "Про затвердження Положення про комісію Мінагрополітики України з питань розподілу бюджетних коштів, передбачених у державному бюджеті для часткового відшкодування суб’єктам господарювання вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та підприємств з виробництва комбікормів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2012 року за № 1774/22086;

від 08 жовтня 2012 року № 608 "Про затвердження Положення про конкурсну комісію з питань організації і проведення конкурсу з визначення суб’єктів господарювання, які претендують на отримання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів та підприємств з виробництва комбікормів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2012 року за № 1775/22087.

4. Департаменту тваринництва у встановленому законодавством порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Краснопольського Я.В.

 

 

Міністр                                                                                                                                                                                                  О.М. Павленко

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про здійснення нарахування та виплати часткового відшкодування вартості об’єктів"

 

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про здійснення нарахування та виплати часткового відшкодування вартості об’єктів" ( далі – проект наказу) розроблено з метою виконання пункту 15 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 884 та пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731.

Проектом наказу передбачено затвердження Положення про комісію з питань здійснення нарахування та виплати часткового відшкодування вартості об’єктів, відповідних форм документів, а також приведення нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства.

Прийняття проекту наказу дасть можливість здійснювати нарахування та виплату суб’єктам господарювання часткового відшкодовано вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів та утворених на кооперативних засадах м'ясопереробних підприємств.

Проект наказу разом з аналізом регуляторного впливу розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України www.minagro.gov.ua.

Пропозиції та зауваження стосовно проекту наказу та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі надсилати протягом місяця з дня оприлюднення цього повідомлення за такими адресами:

Міністерство аграрної політики та продовольства України, 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, e-mail: elena.alshanova@minagro.gov.ua, відповідальний виконавець: Сагановська Ірина Володимирівна. Тел. 288-01-01;

Державна регуляторна служба України, 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, e-mail: inform@dkrp.gov.ua.

 

 

Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                         Я.В. Краснопольський

 

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про здійснення нарахування та виплати часткового відшкодування вартості об’єктів"

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття наказу

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про здійснення нарахування та виплати часткового відшкодування вартості об'єктів" підготовлений відповідно до пункту 15 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 884 (далі - Порядок) та пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731.

2. Мета і завдання прийняття наказу

Метою наказу є затвердження Положення про комісію з питань здійснення нарахування та виплати часткового відшкодування вартості об’єктів, форм документів, визначених Порядком, а також приведення нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 884 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" та від 28 грудня 1992 року № 731 "Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього наказу не потребує додаткових витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження Державною регуляторною службою України та державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не впливає на розвиток адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

Положення проекту акта не містить ознак дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект наказу не належить до нормативно-правових актів з потенційно високим ступенем корупційних ризиків.

8. Громадське обговорення

Проект наказу оприлюднено на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України www.minagro.gov.ua.

9. Пропозиція соціальних партнерів

Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу є регуляторним актом, оскільки передбачає здійснення державної підтримки суб’єктів господарювання.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація проекту наказу сприятиме збереженню (створенню додаткових) робочих місць, розбудові інфраструктури села, залученню інвестицій у тваринництво і переробну галузь, а також самозайнятості населення.

11. Прогноз результатів

Прийняття наказу дасть можливість здійснювати нарахування та виплату суб’єктам господарювання часткового відшкодовання вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів та утворених на кооперативних засадах м'ясопереробних підприємств.

 

 

Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                         Я.В. Краснопольський

 

Аналіз регуляторного впливу

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про здійснення нарахування та виплати часткового відшкодування вартості об'єктів"

 

1. Опис проблеми, яку планується розв'язати шляхом втручання у відповідні сфери підприємницької діяльності

З метою виконання пункту 15 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 884 та пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 Мінагрополітики України розроблено проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про здійснення нарахування та виплати часткового відшкодування вартості об'єктів".

2. Визначення цілей державного регулювання

Здійснення державної підтримки суб’єктів господарювання шляхом часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів та утворених на кооперативних засадах м'ясопереробних підприємств.

3. Прийнятні альтернативні способи досягнення зазначеної цілі, переваги обраного способу

Під час підготовки проекту наказу було опрацьовано два альтернативні способи досягнення зазначених вище цілей.

Перший спосіб – залишити чинне законодавство без змін, проте даний спосіб не дозволить спрямувати, передбачені у загальному фонді державного бюджету видатки на підтримку галузі тваринництва.

Другий альтернативний спосіб – прийняття проекту наказу, що дасть змогу ефективно використати передбачені у держбюджеті кошти для підтримки галузі тваринництва.

Таким чином, прийняття проекту наказу є єдиним способом досягнення цілей та розв’язання вищезазначених проблем.

4. Опис механізмів для розв'язання проблем, відповідні заходи

Проектом наказу передбачається затвердити Положення про комісію з питань здійснення нарахування та виплати часткового відшкодування вартості об’єктів, форм документів, а також приведення нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Прийняття наказу сприятиме стабілізації та нарощуванню поголів’я худоби, покращенню матеріально-технічної бази суб’єктів господарювання та якості продукції тваринництва.

6. Очікувані результати прийняття акта

Очікувані результати прийняття регуляторного акта визначено із застосуванням методу аналізу вигод та витрат.

 

Об'єкт впливу

Вигоди

Витрати

Держава

Залучення інвестицій у тваринництво та переробну галузі;

збільшення чисельності поголів’я худоби;

збільшення виробництва продукції тваринництва;

розбудова села;

створення додаткових робочих місць;

ефективне використання бюджетних коштів передбачених для державної підтримки галузі тваринництва.

До 50 відсотків вартості введених в дію об’єктів у попередньому та поточних роках у тому числі до 30 відсотків вартості обладнання згідно з проектно-кошторисною документацією.

Суб’єкти господарювання

Розширення або удосконалення виробництва;

розширення основних засобів виробництва;

нарощення поголів’я тварин;

збільшення виробництва високоякісної продукції тваринництва;

підвищення продуктивності тварин;

поліпшення фінансового стану суб’єктів господарювання АПК.

50 або більше відсотків вартості введених в дію об’єктів.

 

Населення

Норми проекту Порядку поширюються на фізичних осіб суб’єктів господарювання (фізичні особи підприємці) та сприятимуть:

розширенню або удосконаленню виробництва;

збільшення виробництва високоякісної продукції тваринництва;

поліпшення фінансового стану.

50 або більше відсотків вартості введених в дію об’єктів.

 

 

7. Обґрунтування дії строку акта

Положення про комісію з питань здійснення нарахування та виплати часткового відшкодування вартості об’єктів та форми документів є безстроковим і діють (застосовується) у разі передбачення в державному бюджеті асигнувань за відповідним напрямом.

8. Визначення показників результативності акта

Показниками результативності регуляторного акта є:

1) поліпшення фінансового стану суб’єктів господарювання агропромислового комплексу;

2) аналіз стану залучення інвестицій у галузь тваринництва;

3) аналіз виробничих показників у галузі тваринництва (чисельність поголів’я, виробництво продукції, продуктивність тварин);

4) розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта - буде збільшено надходження до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів за рахунок податків та інших обов’язкових платежів, за рахунок виробництва продукції тваринництва, збільшення поголів’я тварин, збереження (створення додаткових) робочих місць;

5) кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акта – суб’єкти господарювання, які у попередньому та поточному роках ввели в дію об’єкт та подали документи.;

6) розмір коштів що витрачатимуться суб’єктами господарювання, які пов’язані з виконанням вимог акта - 50 або більше відсотків вартості введених в дію об’єктів.

Проект наказу розміщений в мережі Інтернет на офіційному веб–сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України www.minagro.gоv.ua.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься до набрання чинності цим регуляторним актом шляхом аналізу статистичних даних щодо введених в експлуатацію приміщень для великої рогатої худоби і свиней та тваринницьких комплексах з вирощування і відгодівлі молодняку великої рогатої худоби і свиней за регіонами у двох попередніх роках та останньому звітному періоді поточного року.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено через рік від дня набрання чинності, шляхом аналізу статистичних даних та отримання звітів про фактичне використання коштів, виділених для часткового відшкодування вартості об’єктів.

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта буде проводитись раз у три роки, починаючи з дня закінчення заходів повторного відстеження результативності цього акта, шляхом аналізу статистичних даних, отримання звітів про фактичне використання коштів, виділених для часткового відшкодування вартості об’єктів та інформації від суб’єктів господарювання про діяльність об’єктів, вартість яких частково відшкодована.

Відстеження буде здійснюватися за показниками результативності цього регуляторного акта Міністерством аграрної політики та продовольства України.

 

 

Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                         Я.В. Краснопольський

 Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux