портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 09 березня 2016

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Порядку визначення племінної цінності плідників за походженням, власною продуктивністю, якістю потомства та проведення випробування плідників за якістю потомства та Порядку визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів"

Проект

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

_______________                                                            Київ                                                               №___________

 

Про затвердження Порядку визначення племінної цінності

плідників за походженням, власною продуктивністю, якістю

потомства та проведення випробування плідників за

якістю потомства та Порядку визначення уповноважених

установ (організацій) та селекційних центрів

 

Відповідно до статей 7, 9, 10 та 16 Закону України “Про племінну справу у тваринництві”, підпункту 37 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити:

1) Порядок визначення племінної цінності плідників за походженням, власною продуктивністю, якістю потомства та проведення випробування плідників за якістю потомства, що додається;

2) Порядок визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики України від 20 грудня 2005 року № 720 “Про затвердження Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 02 березня 2006 року за № 220/12094 (із змінами).

3. Департаменту тваринництва забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Краснопольського Я.В.

 

 

 

Міністр                                                                                                                                                                                              О.М. Павленко 

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Мінагрополітики “Про затвердження Порядку визначення племінної цінності плідників за походженням, власною продуктивністю, якістю потомства та проведення випробування плідників за якістю потомства та Порядку визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів”

 

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту наказу Мінагрополітики “Про затвердження Порядку визначення племінної цінності плідників за походженням, власною продуктивністю, якістю потомства та проведення випробування плідників за якістю потомства та Порядку визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів” Міністерство аграрної політики та продовольства України з “09” березня 2016 року оголошує про його публікацію на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Прийняття проекту наказу забезпечить приведення у відповідність до вимог законодавства нормативно-правових актів з племінної справи у тваринництві.

Зазначений проект наказу разом із аналізом регуляторного впливу розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України www.minagro.gov.ua.

Зауваження та пропозиції стосовно вказаного проекту наказу та аналізу регуляторного впливу просимо надавати у письмовій та електронній формі протягом тридцяти днів з дня оприлюднення за адресою:

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, Міністерство аграрної політики та продовольства України, e-mail: irina.mentu@minagro.gov.ua, відповідальний виконавець: Ментю Ірина Леонідівна. Тел. 279-85-12

01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, Державна служба України з питань регуляторної політики та підприємництва, e-mail: mail@dkrp.gov.ua.

 

 

Перший заступник Міністра аграрної

       політики та продовольства України                                                                                                                                       Я.В. Краснопольський

Пояснювальна записка

до проекту наказу Мінагрополітики “Про затвердження Порядку визначення племінної цінності плідників за походженням, власною продуктивністю, якістю потомства та проведення випробування плідників за якістю потомства та Порядку визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів”

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект наказу Мінагрополітики “Про затвердження Порядку визначення племінної цінності плідників за походженням, власною продуктивністю, якістю потомства та проведення випробування плідників за якістю потомства та Порядку визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів” (далі – проект наказу) розроблено на виконання абзацу третього пункту 3 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 08 грудня 2015 року № 867-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі” та у зв’язку із внесенням змін до статей 7,9,10,16 Закону України “Про племінну справу у тваринництві”.

Проектом наказу передбачається затвердження Порядку визначення племінної цінності плідників за походженням, власною продуктивністю, якістю потомства та проведення випробування плідників за якістю потомства, Порядку визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів, та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства аграрної політики України від 20 грудня 2005 року № 720 “Про затвердження Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 02 березня 2006 року за № 220/12094 (із змінами), що обумовлено прийняттям Закону України від 08 грудня 2015 року № 867-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі” та внесенням змін до статей 7, 9, 10, 16 Закону України “Про племінну справу у тваринництві”.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту наказу є приведення у відповідність до вимог законодавства нормативно-правових актів з племінної справи у тваринництві шляхом визнання таким, що втратив чинність, наказу Мінагрополітики від 20 грудня 2005 року № 720 “Про затвердження Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 березня     2006 року за  № 220/12094 (із змінами), та затвердження Порядку визначення племінної цінності плідників за походженням, власною продуктивністю, якістю потомства та проведення випробування плідників за якістю потомства та Порядку визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, закони України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі”, “Про племінну справу у тваринництві”.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту наказу не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Державною регуляторною службою України, Антимонопольним комітетом України, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Національною академією аграрних наук, а також державної реєстрації в Міністерстві юстиції України. 

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.1. Запобігання дискримінації

Положення проекту наказу не містять ознак дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті наказу відсутні правила і пропозиції, які містять ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект наказу оприлюднено на веб-сайті Мінагрополітики (www.minagro.gov.ua).

9. Позиція соціальних партнерів

Проект наказу потребує погодження зі Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу є регуляторним актом.

10¹. Вплив реалізації акта на ринок праці

Проект наказу сприятиме збереженню (створенню додаткових) робочих місць.

11. Прогноз результатів

Прийняття наказу дасть можливість привести нормативно-правові з племінної справи у тваринництві у відповідність до вимог чинного законодавства.

 

 

Перший заступник Міністра аграрної

       політики та продовольства України                                                                                                                                      Я.В. Краснопольський

Аналіз регуляторного впливу

проекту наказу Мінагрополітики “Про затвердження Порядку визначення племінної цінності плідників за походженням, власною продуктивністю, якістю потомства та проведення випробування плідників за якістю потомства та Порядку визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів”

 

1. Опис проблеми, яку планується розв’язати шляхом втручання у відповідні сфери підприємницької діяльності

Проблема, яку планується розв’язати шляхом прийняття проекту наказу Мінагрополітики “Про затвердження Порядку визначення племінної цінності плідників за походженням, власною продуктивністю, якістю потомства та проведення випробування плідників за якістю потомства та Порядку визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів” (далі – проект наказу), полягає у необхідності приведення у відповідність до законодавства нормативно-правових актів з племінної справи у тваринництві на виконання абзацу третього пункту 3 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 08 грудня 2015 року № 867-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі” та у зв’язку із внесенням змін до статей 7, 9, 10, 16 Закону України “Про племінну справу у тваринництві”. У проекті наказу є норми, які передбачають визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства аграрної політики України від 20 грудня 2005 року № 720 “Про затвердження Положення про порядок проведення атестації та допуску до відтворення плідників для племінного використання”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 березня 2006 року за № 220/12094 (із змінами) (далі – Наказ), та затвердження Порядку визначення племінної цінності плідників за походженням, власною продуктивністю, якістю потомства та проведення випробування плідників за якістю потомства і Порядку визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів (далі – Порядки).

2. Визначення цілей державного регулювання

Проект наказу розроблено з метою приведення у відповідність до Закону України “Про племінну справу у тваринництві” нормативно-правових актів з племінної справи у тваринництві, які встановлюють вимоги до якості племінних (генетичних) ресурсів та визначають порядок визначення племінної (генетичної) цінності  тварин, зокрема плідників (їх спермопродукції) та забезпечення  дерегуляції шляхом визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів для передачі певних функцій.

Проект наказу передбачає затвердження Порядків та визнання Наказу таким, що втратив чинність.

Прийняття Порядків дозволить забезпечити передачу частини повноважень з питань відтворення та раціонального використання племінних (генетичних) ресурсів вищої племінної (генетичної) цінності з метою поліпшення генетичної якості тварин, ефективного використання  в селекційному процесі найцінніших світових племінних (генетичних) ресурсів, підвищення економічної ефективності та конкурентоспроможності галузі тваринництва, – від Мінагрополітики до уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів.

3. Прийнятні альтернативні способи досягнення зазначеної цілі, переваги обраного способу

Проект наказу розроблений на виконання законів України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі” та “Про племінну справу у тваринництві”.

Основна мета – вибір найсприятливіших умов для приведення у відповідність до законодавства нормативно-правових актів з племінної справи у тваринництві. Для досягнення зазначеної цілі можна застосувати такі способи:

перший спосіб – прийняти проект наказу як механізм дерегуляції та приведення у відповідність до вимог чинного законодавства нормативно-правових актів з племінної справи у тваринництві, які встановлюють вимоги до якості племінних (генетичних) ресурсів та визначають порядок визначення племінної (генетичної) цінності  тварин, зокрема плідників (їх спермопродукції) та визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів;

другий спосіб – не приймати проект наказу як механізм дерегуляції та приведення у відповідність до вимог чинного законодавства нормативно-правових актів з племінної справи у тваринництві, які встановлюють вимоги до якості племінних (генетичних) ресурсів та визначають порядок визначення племінної (генетичної) цінності  тварин, зокрема плідників (їх спермопродукції) та визначення уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів.

Другий спосіб може призвести до невиконання законів України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі”, “Про племінну справу у тваринництві”, нераціонального використання племінних (генетичних) ресурсів вищої племінної (генетичної) цінності, неефективного використання в селекційному процесі найцінніших світових племінних (генетичних) ресурсів, незабезпечення підвищення економічної ефективності та конкурентоспроможності галузі тваринництва, не забезпечить зменшення адміністративного тиску з боку держави на суб’єктів господарювання.

Отже на даний час прийняття проекту наказу є єдиним можливим та максимально ефективним способом вирішення даної проблеми.

4. Опис механізму, який пропонується для розв’язання проблем

Проектом наказу передбачається затвердження Порядків та визнання Наказу таким, що втратив чинність.

Затвердження Порядків та визнання Наказу таким, що втратив чинність, буде направлено на забезпечення виконання законів України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі”, “Про племінну справу у тваринництві”.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

У разі затвердження Порядків та визнання Наказу таким, що втратив чинність, буде нормативно узгоджено механізми визначення племінної цінності плідників за походженням, власною продуктивністю, якістю потомства та проведення випробування плідників за якістю потомства, та визначення Міністерством аграрної політики та продовольства України уповноважених установ (організацій) та селекційних центрів, які будуть визначати племінну цінність плідників.

Прийняття регуляторного акта дасть можливість:

Міністерству аграрної політики та продовольства України визначити  уповноважені установи (організації) та селекційні центри (далі – уповноважені центри);

уповноваженим центрам визначати племінну цінність плідників за походженням, власною продуктивністю та якістю потомства (далі – племінна цінність плідників);

суб’єктам племінної справи використовувати для відтворення  поголів’я плідників з визначеною племінною цінністю відповідно до вимог Порядків, та уникнути адміністративного тиску з боку держави.

Здійснення контролю за додержанням вимог акта щодо визначення племінної цінності плідників буде проводиться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) за племінною справою у тваринництві, відповідно до законодавства.

6. Очікувані результати прийняття акта

Прийняття проекту наказу дасть можливість забезпечити раціональне використання племінних (генетичних) ресурсів вищої племінної (генетичної) цінності, ефективне використання в селекційному процесі найцінніших світових племінних (генетичних) ресурсів, незабезпечення підвищення економічної ефективності та конкурентоспроможності галузі тваринництва – позитивні наслідки. Негативних наслідків не очікується.

 

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Інтереси держави

Приведення нормативно-правових актів у відповідність до вимог законодавства

відсутні

Інтереси суб’єктів господарювання

Суб’єкти господарювання з племінної справи у тваринництві будуть використовувати тварин, зокрема плідників, з високим генетичним потенціалом, що дасть можливість поступово підвищувати продуктивність тварин, збільшувати обсяги виробництва продукції тваринництва, не будуть відчувати адміністративний тиск з боку держави відносно використання племінних (генетичних) ресурсів

відсутні

Інтереси населення

Зменшення часу на отримання відповідних послуг та отримання тварин, які мають відповідні якісні показники

відсутні

 

7. Запропонований строк дії акта

Строк дії регуляторного акта не може бути обмежений у часі, оскільки його прийняття необхідне для дотримання вимог чинного законодавства.

Строк набрання чинності регуляторного акта − відповідно до законодавства після державної реєстрації в Міністерстві юстиції  України та офіційного опублікування.

8. Визначення показників результативності акта

1. Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта − не передбачено.

Положення акта не встановлюють необхідність надходження коштів до бюджетів. Не передбачається створення державних цільових фондів.

2. Кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта.

Дія акта поширюється на суб’єктів племінної справи у тваринництві незалежно від їх організаційно-правової форми, які є власниками племінних (генетичних) ресурсів або є суб’єктами господарювання, які беруть участь у визначенні племінної цінності племінних (генетичних) ресурсів.

3. Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами племінної справи у тваринництві, пов’язаними з виконанням вимог проекту регуляторного акта не передбачається.

4. Рівень поінформованості суб’єктів племінної справи у тваринництві з основними положеннями акта вище середнього, оскільки проект розміщено на офіційному веб-сайті Мінагрополітики України, а після прийняття буде надіслано структурним підрозділам агропромислового розвитку облдержадміністрацій поштою.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта

Базове відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися через рік після набрання чинності цим регуляторним актом.

Повторне відстеження буде проведено через два роки з дня набрання актом чинності, шляхом аналізу даних Державного реєстру суб’єктів племінної справи у тваринництві, аналізу результатів бонітування за видами та породами тварин.

Періодичне відстеження результативності акта буде здійснюватись раз на три роки після проведення повторного відстеження.

 

 

Перший заступник Міністра аграрної

       політики та продовольства України                                                                                                                                        Я.В. КраснопольськийДодатки
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux