портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Проект Наказу Мінагрополітики від 18 листопада 2015

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 4 липня 2013 року № 409"

Проект

 

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

 

 

НАКАЗ

 

_______________                                                           Київ                                                         №_____________

 

Про визнання таким, що втратив чинність, наказу

Міністерствааграрної політики та продовольства

України від 4 липня 2013 року № 409

 

Відповідно до пункту 16 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731,

 

 НАКАЗУЮ:

 

Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 4 липня 2013 року № 409 "Про затвердження форми витягу з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19 липня 2013 року за № 1225/23757.

 Департаменту землеробства та технічної політики в АПК забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

 3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Краснопольського Я.В.

 

 

Міністр                                                                                                                                                                                                  О.М. Павленко

 

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 4 липня 2013 року № 409"

 

1. Розробник:

Міністерство аграрної політики та продовольства України.

2. Стислий виклад змісту проекту:

З метою приведення нормативно-правових актів Міністерства аграрної політики та продовольства України у відповідність з актами, що мають вищу юридичну силу, наказ від 4 липня 2013 року № 409 "Про затвердження форми витягу з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок" необхідно визнати таким, що втратив чинність.

Видання наказу передбачає визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 4 липня 2013 року № 409 "Про затвердження форми витягу з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок"

3. Спосіб оприлюднення проекту регуляторного акта:

Проект акта, пояснювальну записку та аналіз регуляторного впливу буде розміщено на офіційному сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

4. Строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань:

Зауваження та пропозиції приймаються протягом місяця.

5. Зауваження та пропозиції надсилати на адресу:

Міністерство аграрної політики та продовольства України, Департамент землеробства та технічної політики в АПК, 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, тел. 226-30-62, svitlana.rudenko@minagro.gov.ua.

Державна регуляторна служба України, 01001, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, тел. 285 05 55, факс 254 43 93, inform@dkpp.gov.ua.

Зауваження та пропозиції надсилати електронною та звичайною поштою.

 

 

Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                         Я.В. Краснопольський

 

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 4 липня 2013 року № 409"

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до статті 8 Закону України "Про оцінку земель" центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, веде Державний реєстр оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, які отримали кваліфікаційне свідоцтво.

Порядок ведення Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, які отримали кваліфікаційне свідоцтво, встановлює Кабінет Міністрів України.

Порядок ведення Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок (далі − Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 941.

У пункті 7 Порядку зазначено, що інформація з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок надається за письмовою заявою фізичним і юридичним особам у формі витягу, зразок якого затверджується Мінагрополітики (в редакції, чинній до 19.06.2015).

З метою реалізації положень пункту 7 Порядку та відповідно до підпункту 7.51 підпункту 7 пункту 4 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, Міністерством аграрної політики та продовольства України було затверджено наказ від 4 липня 2013 року № 409 "Про затвердження форми витягу з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок", який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 липня 2013 року № 1225/23757.

Змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 690 до Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197, доповнено повноваження Мінрегіону, зокрема, в частині затвердження форми витягу з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2015 року № 379 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" внесено зміни, зокрема, до пункту 7 Порядку, відповідно до яких форма витягу з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок має затверджуватися Мінрегіоном.

Враховуючи викладене, з метою приведення нормативно-правових актів Міністерства аграрної політики та продовольства України у відповідність з актами, що мають вищу юридичну силу, наказ від 4 липня 2013 року № 409 "Про затвердження форми витягу з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок" необхідно визнати таким, що втратив чинність.

2. Мета і шляхи її досягнення

Видання наказу передбачає визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 4 липня 2013 року № 409 "Про затвердження форми витягу з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок" з метою приведення нормативно-правових актів Міністерства у відповідність з актами, що мають вищу юридичну силу.

3. Правові аспекти

У цій сфері діють такі нормативно-правові акти:

Закон України "Про оцінку земель";

постанова Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 941 "Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок";

постанова Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197 "Про затвердження Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України";

постанова Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року № 15 "Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація наказу не потребує фінансування з державного та місцевих бюджетів, а також додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державною регуляторною службою України, а також підлягає державній реєстрації у Міністерстві юстиції України.

6. Регіональний аспект

Реалізація передбачених проектом акта положень не стосується питань розвитку регіонів.

6¹. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект наказу розміщено для обговорення на офіційному сайті Держгеокадастру для громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не потребує консультацій з уповноваженими представниками всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу відноситься до актів регуляторного впливу.

10¹. Вплив реалізації акта на ринок праці

Реалізація акта не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Затвердження проекту наказу "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 4 липня 2013 року № 409" приведе його у відповідність з чинними нормативно-правовими актами України, що мають вищу юридичну силу.

 

 

Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                         Я.В. Краснопольський 

Аналіз регуляторного впливу

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 4 липня 2013 року № 409"

 

1. Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання

Відповідно до статті 8 Закону України "Про оцінку земель" центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, веде Державний реєстр оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, які отримали кваліфікаційне свідоцтво.

Порядок ведення Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, які отримали кваліфікаційне свідоцтво, встановлює Кабінет Міністрів України.

Порядок ведення Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок (далі − Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 941.

У пункті 7 Порядку зазначено, що інформація з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок надається за письмовою заявою фізичним і юридичним особам у формі витягу, зразок якого затверджується Мінагрополітики (в редакції, чинній до 19.06.2015).

З метою реалізації положень пункту 7 Порядку та відповідно до підпункту 7.51 підпункту 7 пункту 4 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, Міністерством аграрної політики та продовольства України було затверджено наказ від 4 липня 2013 року № 409 "Про затвердження форми витягу з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок", який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 липня 2013 року № 1225/23757.

Змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 690 до Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197, доповнено повноваження Мінрегіону, зокрема, в частині затвердження форми витягу з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2015 року № 379 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" внесено зміни, зокрема, до пункту 7 Порядку, відповідно до яких форма витягу з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок має затверджуватися Мінрегіоном.

Враховуючи викладене, з метою приведення нормативно-правових актів Міністерства аграрної політики та продовольства України у відповідність з актами, що мають вищу юридичну силу, наказ від 4 липня 2013 року № 409 "Про затвердження форми витягу з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок" необхідно визнати таким, що втратив чинність.

2. Визначення цілей державного регулювання

Ціллю державного регулювання є приведення наказу Мінагрополітики України у відповідність з нормативно-правовими актами, що мають вищу юридичну силу.

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей, аргументи щодо переваги обраного способу

Під час розроблення проекту Закону було розглянуто такі альтернативні способи досягнення визначених цілей:

Можливі способи досягнення цілей залишення існуючого на сьогодні правового регулювання, прийняття регуляторного акта.

Оцінка способу вказана альтернатива є неприйнятною, вказана альтернатива допоможе досягнути цілей державного регулювання.

Причини відмови від альтернативних способів/аргументи щодо переваги обраного способу чинне регулювання суперечить пункту 7 Порядку та абзацу дев’ятнадцятому підпункту 2 пункту 4 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197, проект регуляторного акта допоможе привести норми наказу у відповідність з вимогами акта, що має вищу юридичну силу.

4. Механізми і заходи, які пропонується застосувати для розв’язання проблеми

Видання наказу передбачає визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 4 липня 2013 року № 409 "Про затвердження форми витягу з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок".

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття регуляторного акта

У разі прийняття проекту регуляторного акта буде забезпечено приведення нормативно-правових актів у відповідність з нормами законодавства України.

6. Очікувані результати прийняття регуляторного акта

Об’єкт впливу Держава, Суб’єкти господарювання, Громадяни.

Вигоди Приведення наказу у відповідність з вимогами акта, який має вищу юридичну силу, Вигоди відсутні, вигоди відсутні.

Витрати витрати відсутні.

7. Обґрунтування строку чинності регуляторного акта

Строк чинності акта не обмежується в часі.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта

Основними показниками результативності акта є:

обсяг надходжень коштів до державного та місцевих бюджетів, пов’язаних з дією акта, не змінюється;

дія акта поширюється на суб’єктів господарювання цих форм власності;

рівень поінформованості фізичних та юридичних осіб із основними положеннями акта – вище середнього у зв’язку з опублікування на сайтах;

фізичні та юридичні особи на виконання вимог акта не витрачатимуть додатковий час та кошти.

9. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта

Базове відстеження результативності зазначеного регуляторного акта буде здійснюватися до дати набрання ним чинності шляхом збору пропозицій і зауважень та їх аналізу.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом.

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься один раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснювати Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру.

 

 

Перший заступник Міністра

аграрної політики та продовольства України                                                                                                                         Я.В. КраснопольськийOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux