портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 06 січня 2015 № 6/1

та Державного агентства водних ресурсів України "Про підготовку меліоративних систем, поливної техніки та дощувальних машин до роботи у 2015 році"

Міністерство аграрної політики та продовольства України

 

Державне агентство водних ресурсів України

 

 

НАКАЗ

 

06 січня 2015 року                                                                                 Київ                                                                                                          № 6/1

 

Про підготовку меліоративних систем, поливної

техніки та дощувальних машин до роботи у 2015 році

 

Відповідно до статей 14, 16 Закону України "Про меліорацію земель", Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500, Положення про Державне агентство водних ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 393,

 

НАКАЗУЄМО:

 

1. Структурним підрозділам з питань агропромислового розвитку обласних та районних державних адміністрацій, басейновим управлінням водних ресурсів, обласним управлінням водних ресурсів, управлінням магістральних каналів, районним і міжрайонним управлінням водного господарства Державного агентства водних ресурсів України:

1.1. Організувати проведення ремонтно-відновлювальних робіт об’єктів інженерної інфраструктури, ремонту насосних станцій, міжгосподарських та внутрішньогосподарських меліоративних систем, поливної техніки та дощувальних машин для забезпечення готовності до роботи: зрошувальних систем на площі 663 тис. га - до 01 квітня 2015 року і осушувальних систем на площі 2805,5 тис. га - до 01 червня 2015 року.

1.2. Спільно затвердити основні обсяги робіт з очищення каналів, ремонту насосно-силового обладнання, гідротехнічних споруд, трубопроводів, поливної техніки та дощувальних машин у розрізі відповідальних виконавців, які забезпечать сталу роботу меліоративних систем і гарантоване виробництво сільськогосподарської продукції на зрошуваних і осушених землях, та довести їх для безпосередніх виконавців.

1.3. З метою забезпечення ефективного використання зрошуваних земель до початку поливного сезону організувати навчання користувачів і власників зрошуваних земель та обслуговуючого персоналу основам зрошуваного землеробства із залученням навчальних центрів Мінагрополітики України, технічних шкіл та дорадчих центрів Держводагентства України.

1.4. Для визначення обсягів коштів, які потрібні водокористувачам для оплати вартості електроенергії, та уточнення площ поливу та зволоження щодо конкретних господарств провести відповідну роботу стосовно складання із користувачами та власниками меліорованих земель (за згодою) протоколів-намірів на полив зрошуваних або зволоження осушених земель.

1.5. З метою забезпечення єдності вимірювань при комерційному обліку витрат води, поданої на зрошення та зволоження, підготувати пункти обліку води та засоби вимірювальної техніки до роботи у вегетаційний період.

1.6. До початку поливного сезону, на підставі актів готовності меліоративних систем до приймання води, враховуючи наявність у власників
меліорованих земель коштів на оплату послуг, пов'язаних з подачею води на
полив зрошуваних або зволоження осушених угідь, та за умови погашення
ними боргів за надані відповідні послуги у 2014 році, укласти договори на
подачу води між водогосподарськими організаціями і сільгосптоваровиробниками.

Інформацію про хід складання протоколів-намірів, укладання договорів на проведення поливів та орієнтовні обсяги коштів, які потрібні водокористувачам для оплати вартості електроенергії, подавати Мінагрополітики України та Держводагентству України щочетверга, починаючи з 10 січня 2015 року.

1.7. В межах компетенції вжити заходів щодо сприяння прийняттю органами місцевого самоврядування рішень стосовно передачі з комунальної до державної власності об'єктів інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських меліоративних систем зрошуваного землеробства та віднесення до державної власності безхазяйних об'єктів інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських меліоративних систем зрошуваного землеробства.

2. Встановити, що організацію і контроль за ходом ремонтних робіт на внутрішньогосподарській меліоративній мережі (додатки 1, 2) здійснюють структурні підрозділи з питань агропромислового розвитку обласних та районних державних адміністрацій; на міжгосподарській мережі (додаток 3) - обласні управління водних ресурсів, управління магістральних каналів, басейнові управління водних ресурсів та районні і міжрайонні управління водного господарства.

Інформацію про хід виконання завдань з підготовки меліоративних систем та державних магістральних каналів подавати Мінагрополітики України та Держводагентству України станом на 01 та 15 числа кожного місяця до завершення підготовчих робіт.

3. Структурним підрозділам з питань агропромислового розвитку районних державних адміністрацій та міжрайонним і районним управлінням водного господарства Держводагентства України створити комісії за участю органів місцевого самоврядування із залученням користувачів і власників зрошуваних і осушених земель та внутрішньогосподарських меліоративних систем (за згодою) і після закінчення ремонтно-підготовчих робіт провести обстеження готовності меліоративних систем до приймання води, враховуючи, що у непідготовлену меліоративну мережу вода подаватись не буде.

4. Структурним підрозділам з питань агропромислового розвитку обласних та районних державних адміністрацій:

4.1. Надавати необхідну допомогу власникам внутрішньогосподарських меліоративних систем та сільгосптоваровиробникам щодо організації раціонального використання меліорованих земель, не допускати безпідставного їх переведення у немеліоровані.

4.2. Організувати ремонт, збереження та придбання нової поливної техніки та дощувальних машин у кількості, що забезпечить полив площ, передбачених цим наказом.

4.3. У першому кварталі 2015 року провести наради-семінари з керівниками і спеціалістами водогосподарських експлуатаційних організацій, сільгосптоваровиробниками та власниками внутрішньогосподарських меліоративних систем (за згодою), на яких розглянути питання про готовність до роботи меліоративних систем, поливної техніки, дощувальних машин та організацію поливів.

4.4. При формуванні місцевих бюджетів внести на розгляд обласних рад і облдержадміністрацій пропозиції щодо виділення коштів на утримання внутрішньогосподарських меліоративних систем, які знаходяться у комунальній власності.

4.5. За участю центрів наукового забезпечення агропромислового виробництва областей забезпечувати надання сільгосптоваровиробникам рекомендацій з дотримання науково обґрунтованої структури посівних площ, систем внесення добрив і захисту рослин на меліорованих землях.

5. Басейновим управлінням водних ресурсів, обласним управлінням водних ресурсів, управлінням магістральних каналів, районним та міжрайонним управлінням водного господарства:

5.1. Організувати ремонт магістральних каналів, головних насосних станцій, дренажних та станцій перекачки, від роботи яких залежить функціонування меліоративних систем, а також об'єктів, які забезпечують захист населених пунктів та сільгоспугідь від підтоплення та затоплення.

5.2. Надавати допомогу користувачам і власникам внутрішньогосподарської меліоративної мережі (за згодою) в її ремонті та технічному обслуговуванні, навчанні обслуговуючого персоналу на договірних засадах, а також консультацій щодо організації режимів зрошення та способів поливу, типів і марок поливної техніки та дощувальних машин, які можна використовувати на зрошувальних системах за участю наукових установ Національної академії аграрних наук України (за згодою).

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Лапу В.І. та заступника Голови Державного агентства водних ресурсів України Чунарьова О.В.

 

 

Міністр аграрної політики та продовольства України                                                                                                                   О.М. Павленко

Заступник Голови Державного агентства водних ресурсів України                                                                                              О.В. ЧунарьовOutdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux