портал в режимі тестування та наповнення
0-800-215-010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Збільшення фінансування протиепізоотичних заходів і впровадження комплексу заходів дозволило зменшити кількість спалахів АЧС, - Держпродспоживслужба

Опубліковано 28 лютого 2018 року, 16:33

«Якщо ми говоримо про січень-лютий поточного року, то із загальної кількості зареєстрованих випадків АЧС більшість (22 випадки) виявлені саме в дикій фауні, і лише 13 - серед домашніх свиней та 3 інфіковані об’єкти.

Динаміка поширення африканської чуми свиней (АЧС) у поточному році, в порівнянні з аналогічним періодом минулого, значно скоротилася. Так, якщо в минулому році за січень-лютий було зафіксовано 48 випадків, то в поточному за два місяці – 38. Але в даному випадку слід акцентувати увагу не стільки на кількості випадків, скільки на структурі спалахів АЧС, - наголосив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

«Якщо ми говоримо про січень-лютий поточного року, то із загальної кількості зареєстрованих випадків АЧС більшість (22 випадки) виявлені саме в дикій фауні, і лише 13 - серед домашніх свиней та 3 інфіковані об’єкти. Це докорінно відрізняється від тогорічної ситуації: у перші два місяці 2017 року із 48 випадків АЧС 46 – серед свійських свиней і лише 2 – серед диких», - заявив Голова Держпродспоживслужби та додав, що така тенденція пов’язана з проведеним Держпродспоживслубою комплексом протиепізоотичних заходів, направлених на раннє виявлення захворювання в першу чергу в дикій фауні, і як наслідок своєчасного вжиття відповідних заходів із його ліквідації.

Володимир Лапа зазначив, що виявлення спалахів АЧС серед диких кабанів слід розцінювати як позитивне явище, оскільки кожне виявлення вірусу в дикій фауні зменшує ризик занесення вірусу в господарства населення і, відповідно, зниження втрати населення.

За його словами, у 2017 році особлива увага була приділена активному моніторингу стану захворюваності серед диких кабанів на території областей шляхом діагностичного відстрілу кабана та провадження програм лабораторного моніторингу цих туш.

«Мінагрополітики разом з Держпродспоживслужбою провели серйозну роботу та налагодили тісну комунікацію з місцевими органами самоврядування, представниками Державної екологічної інспекції та Міністерства екології та природних ресурсів в регіонах, керівниками заповідних територій та користувачами мисливських угідь», - зазначив керівник Держпродспоживслужби.

Крім того, у 2017 році додатково було оснащено ще три регіональні державні лабораторії ветеринарної медицини в Івано-Франківської, Хмельницької та Черкаської областях обладнанням для проведення лабораторних досліджень на АЧС методом ПЛР. Відтак, зараз таке обладнання мають сім державних лабораторій, і це дозволяє охопити більший обсяг досліджених зразків біоматеріалу від диких тварин.

Для оптимізації заходів із локалізації та недопущення поширення вірусу АЧС Держпродспоживслужба напрацювала зміни до Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС (наказ Мінагрополітики від 07.03.2017 № 111). Документ дав визначення процесам, які відбуваються в рамках профілактики та боротьби з цим захворюванням, зокрема таким поняттям як біологічна безпека, визначається, що таке закритий режим роботи, розміри зон захисту і спостереження. Загалом Інструкція зняла надмірну зарегульованість та зайву бюрократизацію низки процесів, що часто створюють перепони у боротьбі з АЧС.

«Робота в цьому напрямку і далі триває. Для прикладу, уже підготовлений проект змін до Інструкції, які передбачають застосування принципів компартменталізації та регіоналізації», - додав Голова Держпродспоживслужби.

Крім того, фахівці Держпродспоживслужби підготували проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2008 р. № 413 і від 31 жовтня 2012 р. № 1003». Це документ також спрямований підвищити ефективність виконання заходів з профілактики та ліквідації АЧС. Зокрема, він передбачає оперативне відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої фізичним особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин або у зв'язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації та профілактики АЧС, у тому числі вартості свиней, що були вилучені з метою знищення або забою при ліквідації африканської чуми свиней.

Разом з тим, у поточному році на протиепізоотичні заходи у бюджеті передбачено 687 млн грн (у  2017 році держава виділила всього 113,7 млн грн).

«Комплекс заходів та забезпечення Держпродспоживслужби належним фінансуванням на проведення протиепізоотичних заходів дозволить стабілізувати епізоотичну ситуацію та значно оздоровити територію України від АЧС», - переконаний Голова Держпродспоживслужби.

За інформацією Держпродспоживслужби

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux