портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Завдання Держрибагентства – мінімізувати кількість бюрократичних процедур

Опубліковано 20 серпня 2015 року, 17:13

Рибна галузь України потребує комплексного реформування. Відомством уже підготовлено 20 законодавчих ініціатив для погодження у Кабінеті Міністрів України та Верховній Раді України, які дозволять оптимізувати рибне господарство, наблизивши галузь до європейських стандартів. Про це повідомив заступник голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко під час круглого столу у м. Одеса.

Він наголосив що основними принципами Держрибагентства із дерегуляції рибної галузі є відміна ліцензування та квот, впровадження дозволу на промисловий вилов риби на 5 років із закріпленою часткою від загального ліміту, видача дозволів, впровадження системи електронного моніторингу суден, сертифікат походження риби. «Відповідні зміни спрямовані на стимулювання підприємницької активності, спрощення умов ведення бізнесу та легалізацію господарської діяльності. Адже наразі, за оцінками експертів, через важкий та корумпований процес видачі квот, близько 80% ринку є тіньовим. Наше завдання – мінімізувати кількість бюрократичних процедур», - додав Андрій Кравченко.

Голова ГО Agro.ReformsUA Олег Проценко підкреслив важливість дерегуляції та спрощення умов ведення бізнесу для рибної галузі, необхідність гармонізації законодавства відповідно до стандартів ЄС: «Важливо донести до керівництва країни проблеми областей та регіонів та зосередитись на захисті вітчизняного виробника, створенні робочих місць, щоб забезпечити сировиною вже існуючі виробничі потужності рибопереробки, давати можливість розвитку малому та середньому бізнесу. Відповідні зміни необхідні задля задоволення потреб населення у рибній продукції, забезпечення надходження до бюджету платні за використання природних ресурсів і податків на прибуток рибогосподарських підприємств», - наголосив Олег Проценко.

У заході також брали участь начальник Західно-Чорноморського басейнового управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства Володимир Філіпов, а також представники рибної галузі Одещини та інші.

Прес-служба Мінагрополітики