портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Законодавчі зміни сприятимуть відродженню виноробної галузі в Україні, - Олексій Павленко

Опубліковано 25 лютого 2016 року, 18:04

Водночас, за словами Міністра, сьогодні галузь переживає не найкращі часи. В Україні практично відсутній клас невеликих виробників вина. Причини - у недосконалому законодавстві, ускладнених умовах ліцензування та радянській традиції розвитку, спрямованій на монополізацію ринку.

 «Виноградарство і виноробство є потенційно важливими напрямами зміцнення економіки країни. За оцінками експертів, в Україні нараховується 15 природно виноградарських макрозон і 58 мікрозон, що дає можливість виробляти унікальні різновиди вино продукції. Загальна площа виноградників із врахуванням АР Крим становить 75.1 тисяч га», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час виступу на Першому національному виноробному форумі. 

Водночас, за словами Міністра, сьогодні галузь переживає не найкращі часи. В Україні практично відсутній клас невеликих виробників вина. Причини - у недосконалому законодавстві, ускладнених умовах ліцензування та радянській традиції розвитку, спрямованій на монополізацію ринку.

«Чинна система ліцензування стримує розвиток малого і середнього бізнесу, скорочує обсяги закладок нових виноградників, тінізує галузь. Тому із півтори тисячі виноградарських господарств лише 100 змогли виробляти  виноробну продукцію легально», - наголосив Олексій Павленко.  

На його думку, для якісних змін у виноробній галузі необхідно провести законодавчі реформи.

«Спільно з профільними науковими організаціям працюємо над змінами до низки законодавчих актів, що регулюють ринок вина. Їх прийняття полегшить життя усіх українських виноробів», - повідомив Міністр.

Наприклад, з профільними науковими установами, громадськими організаціями, розсадницькими підприємствами опрацьовано Проект Закону «Про розсадництво багаторічних рослин». Наразі опрацьовуються зауваження, отримані від посольства Нідерландів. Також Мінагрополітики спільно з галузевими громадськими організаціями та профільними науковими установами  у поточному році планує обговорити та узгодити пропозиції щодо пільгової ставки акцизного податку на коньяки та бренді виноградні, вина, кріплені виноградним спиртом

Крім того, зазначив Міністр, здійснюється імплементація європейських норм в українське законодавство. Розроблено проект змін до Закону «Про виноград і виноградне вино», який скасує низку вимог до виробників у відповідності до відповідного Регламенту Ради ЄС. 

 

«Україна має достатній науковий, технологічний і кадровий потенціал, аби відродити кращі традиції українського виноробства. Зокрема, в рамках диверсифікації ринків збуту та позбавлення від російського ринку ми готуємо презентаційні заходи щодо постачання продукції у США, Китай, інші країни Азії», - додав очільник відомства.

Прес-служба Мінагрополітики