портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Володимир Топчій долучився до Всеукраїнського дня поля на Виставково-інноваційному центрі НААН України

Опубліковано 25 червня 2019 року, 16:47

25 червня заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій відвідав Всеукраїнський день поля, який відбувся на Виставково-інноваційному центрі НААН у Київській області. Участь у заході взяли Президент НААН Ярослав Гадзало, народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, науково-дослідних інститутів, сільськогосподарських підприємств та громадськості.

«Українська аграрна наука постійно працює над підвищенням продуктивності та адаптивності до стресових факторів сортів і гібридів сільськогосподарських культур, а також над удосконаленням технологій їх вирощування. І сьогодні ми маємо гарду нагоду ознайомитися із новітніми розробками десятків наукових установ НААН, які демонструються на полях Виставково-інноваційного центру НААН», - відмітив Володимир Топчій.

Заступник Міністра додав, що зазначений Центр є всеукраїнською платформою для демонстрації інновацій у сучасних технологіях вирощування, проведення навчання керівників, спеціалістів господарств та фермерів.

Крім того, Володимир Топчій зазначив, що на сьогодні до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в Україні, внесено 11530 сортів. Зокрема, за результатами кваліфікаційної експертизи до Реєстру включено 1119 сортів у 2018 році та 869 сортів станом на 17 травня 2019 року.

Так, на території Виставково-інноваційного центру, який займає площу у 76,4 га, представлено понад 1200 сортів і гібридів 76 сільськогосподарських культур. Також на полях Центру цього року закладено демонстраційні насадження плодово-ягідних культур на зрошенні, а саме: яблуні, груші, сливи, вишні, черешні, смородини чорної та червоної, аґрусу, жимолості, ожини, малини, лохини та суниці.

Учасників заходу, з-поміж іншого, проінформовано з питань сталого розвитку систем землеробства, раціонального упорядкування території, оптимізації структури посівів сільськогосподарських культур, впровадження сучасних раціональних сівозмін, систем обробітку ґрунту, розробки і застосування науково обґрунтованих систем удобрення, вибору найпродуктивніших сортів і гібридів, адаптованих до конкретних умов вирощування з урахуванням їх генетичних особливостей.

Прес-служба Мінагрополітики