портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Владислава Рутицька зустрілась із заступником Міністра сільського господарства Литовської Республіки Вилюсом Мартусявичюсом

Опубліковано 10 листопада 2015 року, 10:07

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька провела робочу нараду з делегацією на чолі із заступником Міністра сільського господарства Литовської Республіки  Вилюсом Мартусявичюсом.

Під час наради сторони обговорили реалізацію проекту «Укріплення адміністративних та інституційних можливостей Мінагрополітики і Держветфітослужби України», Продовження співробітництва та визначення майбутніх напрямків в галузі тваринництва, співробітництво в галузі ветеринарної медицини та галузі захисту рослин.

«Ми вдячні литовським колегам за всебічну підтримку наших євроінтеграційних процесів. Ми високо цінуємо ту практичну допомогу, яку отримали українські профільні служби. В рамках проекту ми працюємо за трьома напрямами: фітосанітарні питання, тваринницька галузь та сфера захисту рослин. Литовська Республіка готова надавати консультаційну допомогу Україні в сфері євроінтеграції шляхом обміну досвідом щодо вимог до харчової продукції, питань гармонізації законодавства, роботи центральних органів виконавчої влади тощо», - сказала Владислава Рутицька.  

Щодо перспективи співпраці у галузі захисту рослин, сторони визначили основні напрями:державного контролю за безпекою ядохімікатів та пестицидів, процедуру видачі сертифікатів, опрацювати питання щодо заснування лабораторій по аналізу та діагностиці пестицидів та ядохімікатів в Україні.

Також обговорили перспективи розвитку співпраці у галузі тваринництва, зокрема: адаптація законодавства в галузі тваринництва, формування спільних галузевих проектів з розвитку племінного тваринництва та ветеринарної медицини, сприяння литовської сторони до залучення фінансової підтримки ЄС для реалізації обопільної наукової та прикладної інноваційної діяльності у галузі тваринництва. Запропоновано здійснити обмін делегаціями науковців і бізнесменів, надати литовською стороною експертно-консультативної допомоги з питань законодавчого забезпечення у галузі тваринництва, захисту рослин та фітосанітарії.

«Ми позитивно оцінюємо ті євроінтеграційні зміни, які зараз відбуваються в сфері сільського господарства в Україні. Литовська Республіка  активно співпрацює з Держветфітослужбою України у сфері харчової безпеки. Безпека продуктів харчування – одна із ключових вимог ЄС щодо допуску української продукції на ринки. Ми завжди відкриті до спільної роботи", - повідомив під час зустрічі заступник Міністра сільського господарства Віліус Мартусевічаус.

Довідково: Навесні 2015 року заступник Міністра Владислава Рутицька відвідала з робочим візитом Республіку Литву та виступила з ініціативою залучення литовських фахівців до роботи над даним проектом.

За підсумками проекту «Укріплення адміністративних та інституційних можливостей Міністерства аграрної політики та продовольства України і Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України», очікуються такі результати:

-  практичне впровадження та контроль за виконанням законодавства у сфері здоров'я тварин, транспортування та забою тварин, побічних продуктів тваринного походження, включаючи матеріали особливого ризику;

-   наближення законодавства у даній сфері до стандартів ЄС;

- комплексна підготовка лабораторного персоналу для використання валідованих методів експлуатації нового обладнання;

-  забезпечення простежуваності лабораторних вимірювань та досліджень у відповідності до міжнародних стандартів.

Прес-служба Мінагрополітики