портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Виробництво та експорт зерна в цьому році будуть рекордними для України

Опубліковано 14 серпня 2013 року, 14:55

«На сьогодні обмолочено 99% прогнозованих площ і зібрано понад 32,2 мільйона тонн ранніх зернових культур. Валовий збір пшениці становить понад 22,8 мільйона тонн, ячменю – 7,7 мільйона тонн, та 685 тисяч тонн жита», − поінформував Міністр.Микола Присяжнюк також нагадав, що прогноз щодо валового збору зерна в цьому році залишається на тому ж рівні – 57,1 мільйона тонн. А це майже на 11 мільйонів тонн більше, ніж у минулому році.

Сільгоспвиробники майже завершили збір ранніх зернових культур. На сьогодні вже намолочено понад 32,2 мільйона тонн зерна. Не змінилися прогнози і щодо валового збору врожаю в цьому році – він становитиме близько 57,1 мільйона тонн. Про це сьогодні на брифінгу в Кабміні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. 

«На сьогодні обмолочено 99% прогнозованих площ і зібрано понад 32,2 мільйона тонн ранніх зернових культур. Валовий збір пшениці становить понад 22,8 мільйона тонн, ячменю – 7,7 мільйона тонн, та 685 тисяч тонн жита», − поінформував Міністр.
Микола Присяжнюк також нагадав, що прогноз щодо валового збору зерна в цьому році залишається на тому ж рівні – 57,1 мільйона тонн. А це майже на 11 мільйонів тонн більше, ніж у минулому році.
Окрім того, планується зібрати 8,5 мільйона тонн соняшнику, 2,5 мільйона тонн сої, 2 мільйона тонн ріпаку, 11 мільйонів тонн цукрових буряків, 23 мільйона тонн картоплі та 9,4 мільйона тонн овочів.
«Такий урожай повністю забезпечить внутрішню потребу держави у рослинницькій продукції та продовольчу безпеку, стабільну цінову ситуацію. А зростання обсягів виробництва, відповідно, означає і зростання обсягів експорту зерна. І виробництво, і експорт у цьому році будуть рекордними для України», − наголосив Микола Присяжнюк.
Міністр також зазначив, що у поточному маркетинговому році на 1 мільйон тонн зростуть перехідні запаси зерна. А потреби внутрішнього ринку становитимуть 28,4 мільйона тонн.

 

Прес-служба Мінагрополітики