портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

В українських портах вартість логістичних витрат приблизно на 40% більше, ніж на такі ж послуги в Німеччині, - Рутицька

Опубліковано 26 жовтня 2015 року, 10:44

Для реалізації свого потенціалу зерновий сектор вимагає ефективної та конкурентоспроможної логістичної системи.  Про це заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька повідомила під час виступу на Українсько-Німецькому форумі в Берліні.

«Зернова логістика в Україні зіштовхується ще з одним викликом - недостатня пропускна спроможність. Потрібна програма цілісного інвестування та реформ. Потужність зернових терміналів в морських портах дозволяє перевалювати до 33 млн тонн зерна (85% утилізації). Цього достатньо для експорту тих обсягів зернових, які сьогодні виробляє Україна. Але потужностей потрібно більше для подальшого збільшення експорту», - зазначила заступник Міністра.

Окрім того, з втратою кримських портів, потужності з перевалки зернових в Україні скоротились приблизно на 10%. У той же час ріст експорту привів до росту загрузки потужностей зернових терміналів з 62% у 2012-2013 МР до більш ніж 100% у 2014-2015 МР.

«В українських портах вартість логістичних витрат приблизно на 40% більше, ніж на такі ж послуги в Німеччині, і на 30% більше ніж витрати в США. Обмежені можливості логістики, за прогнозами, можуть стати перепоною для подальшого збільшення експорту», - додала Владислава Рутицька.

Прес-служба Мінагрополітики