портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

В Україні завершено збирання ранніх зернових культур

Опубліковано 17 серпня 2016 року, 14:10

«За оперативними даними областей валовий збір зерна у 2016 році в Україні очікується в межах 61 млн тонн.

Українські аграрії завершили збирання ранніх зернових культур. Про це повідомив Леонід Сухомлин, заступник директора Департаменту землеробства та технічної політики в АПК, під час круглого столу в інформагентстві «Уніан».

«За оперативними даними областей валовий збір зерна у 2016 році в Україні очікується в межах 61 млн тонн. За оцінками УкрНДІПВ ім.Л.Погорілого урожайна продуктивність основних сільськогосподарських культур в Україні на 2016 очікується в межах 62,8 млн тонн. Що повністю задовольнить внутрішні потреби та продовольчу безпеку держави, також збережеться хороший потенціал для постачань на зовнішній ринок», - повідомив Леонід Сухомлин.

Заступник директора Департаменту доповнив, що станом на 17 серпня 2016 року зібрано 37 млн тонн ранніх зернових культур. При урожайності 39,4 ц/га та з площі 9,6 млн га. Та додав, що лише десять років тому українські аграрії не долали рубіж збору урожаю у 50 млн тонн. Але вже чотири роки поспіль аграрний сектор збирає понад 60 млн тонн зерна. «Ми можемо вийти на значно вищий рівень. Українське зерно має великий попит на міжнародних ринках, тому є підстави прагнути більшого», - прокоментував Леонід Сухомлин.

Довідково: Україна, наразі займає третє місце в світі за експортом зернових - після США та Євросоюзу (або друге, якщо рахувати країни ЄС окремо, а не загалом). При очікуваній потребі внутрішнього використання у 23,5 млн тонн та формуванні мінімального рівня кінцевих запасів, можливості експорту в новому маркетинговому році можна очікувати на рівні 38,7 млн тонн. З яких пшениці – 14,1 млн тонн, ячменю – 5,1 млн тонн, кукурудзи – 18,6 млн тонн.

 

 

 Прес-служба Мінагрополітики