портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Урядовий законопроект про держрегулювання виробництва та реалізації цукру підтримав профільний комітет ВР

Опубліковано 05 липня 2016 року, 16:21

Урядовий законопроект щодо державного регулювання виробництва та реалізації цукру № 4532 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру» підтримав Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

«Ми обговорювали цей законопроект з Національною асоціацією цукрових виробників, яка підтримала це рішення», - зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час обговорення законопроекту із парламентаріями.

Згідно із пояснювальною запискою законопроекту, сьогодні державою для регулювання ринку цукру використовуються не стільки економічні, скільки адміністративні методи. Економічними наслідками впливу існуючих законів, що регулюють галузь, стало гальмування вирощування цукрових буряків та роботи цукрових заводів, які не можуть реалізувати цукор, коли ринкова ціна стає нижчою за мінімальну, а також деформація ринку, викликана переробкою за давальницькою схемою, надмірна кількість операторів та посередників, що займаються торгівлею цукром. Урядовий законопроект № 4532 розроблено з метою відміни ряду законів, що не виконали поставлених завдань та не сприяють сталому функціонуванню бурякоцукрової галузі на ринкових засадах і не забезпечують подальшого розвитку галузі, та нормують обов’язкову мінімальну ціну на реалізацію цукрових буряків для виробництва цукру певних квот.

 

Прес-служба Мінагрополітики