портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Уряд схвалив закриття Керченського та Севастопольського морських рибних портів

Опубліковано 13 квітня 2016 року, 09:32

Задля забезпечення державного нагляду за безпекою мореплавства на тимчасово окупованій території України, Уряд схвалив закриття Керченського та Севастопольського морських рибних портів у межах виділених акваторій.

 

Це передбачено проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про тимчасове закриття морських рибних портів», який підготовлений Держрибагентством та Мінагрополітики.

«Завдяки закриттю Керченського та Севастопольських портів буде забезпечено питання безпеки мореплавства і національної безпеки держави. Крім того, Україна виконає зобов’язання за міжнародними угодами та конвенціями щодо питання безпеки мореплавства», - прокоментував Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Рішення було прийнято у зв’язку із неможливістю здійснювати у морських рибних портах Автономної Республіки Крим та м. Севастополя обслуговування суден і пасажирів, проведення вантажних, транспортних, експедиційних робіт та інших пов’язаних з цим видів господарської діяльності, забезпечення належного рівня безпеки судноплавства, забезпечення охорони навколишнього природного середовища.

В умовах анексії Криму капітани Керченського та Севастопольських портів фактично не можуть здійснювати державний нагляд за безпекою мореплавства у портах, на підходах до нього та в суміжних акваторіях. Держава не має можливості отримувати оперативну інформацію щодо пересування вантажів та суден, контролювати екологічну безпеку Азово-Чорноморського басейну в цілому; на територіях портів знаходяться газові термінали, що є об’єктами підвищеної небезпеки.

.  

За інформацією прес-служби Держрибагентства