портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Уряд підтримав пропозиції Мінфіну, Мінагрополітики та ДФС для відновлення відвантаження спирту

Опубліковано 12 липня 2019 року, 13:01

10 липня на засіданні Кабінету Міністру України схвалено «дорожню карту» заходів, напрацьованих  Мінфіном, Мінагрополітики та ДФС для відновлення відвантаження спирту. Найближчим часом спиртова галузь та суміжні галузі, які є споживачами спирту етилового, запрацюють у плановому режимі.

Зупинка відвантаження спирту спиртовими підприємствами була пов’язана із впровадженням нової системи контролю за обігом спирту етилового.  Так, з 1 липня 2019 р. набули чинності зміни до Податкового кодексу України та Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», якими передбачено нові правила контролю за обігом спирту.

Зокрема, одним з таких правил є щоденна передача в електронному вигляді виробниками до контролюючого органу даних відвантаження та отримання спирту відповідно до показників електронних витратомірів – лічильників, які мають бути зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів лічильників спирту етилового.

Серед заходів, які будуть вжиті відповідно до схваленої «дорожньої карти», -  застосування уже встановлених та зареєстрованих у відповідному державному реєстрі приладів обліку, які здійснюють безперервне вимірювання, фіксування та відображення даних, що не вплине на зменшення контролю щодо виробництва та обігу спирту до врегулювання питання встановлення та реєстрації електронних витратомірів – лічильників спирту етилового спиртовими заводами.

В подальшому Мінфін, Мінагрополітики та ДФС долучаться до удосконалення законодавства, що регулює виробництво та обіг спирту етилового.

Прес-служба Мінагрополітики

Більше за темою