портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

«Україна зацікавлена в нарощуванні експорту до Албанії», - Владислава Рутицька

Опубліковано 11 грудня 2015 року, 10:44

Про це йшла мова під час зустрічі заступника Міністра з питань євроінтеграції Владислави Рутицької та Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Албанія в Україні пані Шпресою Куретою.

              Ринок Албанії є перспективним для українських товаровиробників. Зараз важливим є розвиток договірно-правової бази між двома країнами та нарощування експортного потенціалу.

Про це йшла мова під час зустрічі заступника Міністра з питань євроінтеграції Владислави Рутицької та Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Албанія в Україні пані Шпресою Куретою.

Сторони визначили перспективні напрями подальшої співпраці. Зокрема, мова йде про збільшення експортних поставок олії та розширення номенклатури експорту.

 Україна посідає перше місце за показником експорту соняшникової олії на світові ринки. Соняшникова олія займає лідируючі позиції серед головних груп продовольчих товарів, що поставляються до багатьох країн світу.

«Експорт олії до Албанії складає 87% українського експорту сільськогосподарської продукції до цієї держави. Україна має можливість та потенціал нарощування поставок вітчизняної продукції олійно-жирової галузі, зокрема, фасованої соняшникової олії глибокої технологічної переробки, рафінованої олії, маргарину, спеціальних жирів та ін.», - наголосила заступник Міністра з євроінтеграції.

  Окрім того, сторони обговорили можливість нарощування експорту української молочної продукції на ринок Албанії.

«За 10 місяців поточного року товарообіг між Україною та Албанією склав майже 9 млн. дол. США. І ми маємо перспективу нарощення експорту. Зараз нам важливо розвивати договірну-правову базу двосторонніх відносин у галузі АПК. Як один з варіантів - укладання міжвідомчої Угоди про співробітництво в галузі сільського господарства, тваринництва та рибальства», - додала Владислава Рутицька.

 

                                                                                                     Прес-служба Мінагрополітики