портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Україна відкоригувала методи досліджень якості меду, що експортується до Чехії

Опубліковано 08 лютого 2016 року, 10:59

Розслідування щодо якості меду, який експортується до Чехії, виявило необхідність корегування деяких методик випробовування.  Про це повідомив перший заступник Голови державної служби України з питань безпечності продуктів харчування та захисту споживачів Володимир Лапа.

За його словами, законодавство ЄС дозволяє країнам-членам на національному рівні встановлювати більш жорсткі вимоги до продукції. «У випадку із експортом українського меду до Чехії встановлено, що наші методики дослідження відповідали вимогам ЄС, але в Чехії  на національному рівні вони були ще жорсткішими. Тому можемо констатувати, що українська продукція могла не відповідати вимогам саме Чеської Республіки», - повідомив Володимир Лапа.

Він додав, що на даний момент українська сторона вже відкоригували процедуру проведення досліджень, щоб на 100% відповідати вимогам країни-імпортера. Зокрема, йдеться про те, що суб’єкт господарювання при укладанні контракту повинен надавати вимоги щодо показників безпеки, які діють у країні призначення. Також під персональну відповідальність головних державних інспекторів необхідно дотримуватися зазначених норм при оформлені міжнародних ветеринарних сертифікатів. Такі ж вимоги стоять і перед лабораторіями, які будуть проводити лабораторні дослідження.

«Такі випадки бувають практично у всіх країнах. Довіра до компетентного органу залежить від того, наскільки ми реагуємо на такі ситуації. Якщо ми вживаємо заходи, щоб гарантувати дотримання законодавства, то довіра зберігається», - зазначив Володимир Лапа.

При цьому він додав: щодо іншої продукції, яка експортується до ЄС, проблем нема. «Заборона на експорт у нас висувалася лише щодо трьох компаній. Уся інша продукція відповідає вимогам ЄС і до нас претензій немає», - наголосив перший заступник.