портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Україна успішно продовжує експортувати продукцію рослинного походження до Китаю

Опубліковано 31 серпня 2016 року, 10:29

      Українська сторона проводить обстеження посівів зазначеної продукції на предмет наявності ряду збудників хвороб рослин, які є карантинними для Китаю. Це відповідає протоколами фітосанітарних вимог Китайської Народної Республіки щодо експорту кукурудзи, сої та ячменю.

Озвучена у деяких ЗМІ інформація, що Китайська Народна Республіка відмовляється від українського вражаю, не відповідає дійсності. Українська сторона успішно продовжує експортувати продукцію рослинного походження до Китаю у відповідності до міжнародних договорів України міжвідомчого характеру.

      Українська сторона проводить обстеження посівів зазначеної продукції на предмет наявності ряду збудників хвороб рослин, які є карантинними для Китаю. Це відповідає протоколами фітосанітарних вимог Китайської Народної Республіки щодо експорту кукурудзи, сої та ячменю. Продукція, що виявляється під час обстежень зараженою карантинними для Китаю організмами, отримує заборону на експорт до країни. Зазначені обстеження є щорічними.

Звичайно культуру землеробства потрібно удосконалювати щоб такі випадки не повторювались. Оскільки існують ризики розповсюдження карантинних організмів територією України, або надходження від міжнародних партнерів України нотифікацій про невідповідність фітосанітарного стану вітчизняного збіжжя. Крім цього, необхідно здійснювати фітосанітарний контроль як при вирощуванні, так і обігу рослин та продуктів рослинного походження.

Держпродспоживслужба наголошує: жодної заборони щодо імпорту від КНР Україна не отримувала. Проводяться всі заходи для того, щоб вітчизняна продукція була універсальною та космополітичною.

За інформацією Держпродспоживслужби