портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Україна та Ізраїль обговорили питання експорту яєць до Держави Ізраїль

Опубліковано 14 січня 2016 року, 15:25

13 січня відбувся робочий візит Першого заступника Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи та Заступника Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Олександра Вержиховського до Держави Ізраїль.

Під час поїздки відбулася робоча зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Державі Ізраїль Геннадієм Надоленком та заступником керівника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності Міністерства сільського господарства Ізраїлю Іцхаком Бен-Давідом. Крім того, відбулася розмова з начальником ветеринарної служби Ізраїлю Надавом Галоном.

Сторони обговорили питання експорту яєць українського походження до Держави Ізраїль. Зокрема, співрозмовники обмінялися думками щодо розслідування інформації, наданої ізраїльською стороною, про наявність Salmonella enteritidis в партії яєць, експортованих із України.

Українська сторона поінформувала, що протиепізоотичне розслідування на підприємстві, яке здійснює експорт харчового яйця до Держави Ізраїль, буде завершено до кінця поточного календарного тижня. При цьому ізраїльська сторона пообіцяла закінчити своє розслідування на початку наступного тижня. Про отримані результати досліджень буде повідомлено під час відео-конференції, яка планується наступного тижня.

Україна також має намір надати ізраїльським колегам пропозиції щодо змін до діючого ветеринарного сертифікату, які дадуть більші жорсткі гарантії дотримання ветеринарно-санітарних вимог, зокрема, передбачатимуть контроль на Salmonella Enteritidis та Salmonella Typhimurium у кожній партії яєць, що відправляються в Державу Ізраїль.

Крім того, українська сторона зазначила, що працюватиме над розширенням переліку вітчизняних підприємств, які матимуть можливість експортувати яйце харчове до Ізраїлю.

Прес-служба Мінагрополітики