портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Україна поставила на зовнішні ринки 9,5 мільйона тонн кукурудзи

Опубліковано 05 січня 2014 року, 08:00

«Кукурудза залишається для України основною експортною культурою. Це підтверджують і результати постачань у 2013 році. Так, до нового року аграрії поставили на зовнішні ринки 9,5 мільйона тонн кукурудзи з нового врожаю. Тобто на понад 3 мільйона тонн більше, порівняно з відповідним періодом минулого маркетингового року», − відзначив Міністр.За словами Миколи Присяжнюка, після завершення збирання нового врожаю експорт кукурудзи активізувався. Так, у листопаді та грудні за кордон продано по 3,6 мільйона тонн цієї культури.

У 2013 році Україна наростила експорт кукурудзи на третину. Так, вітчизняні аграрії  продали закордон 9,5 мільйона тонн цієї культури. А це на 3 мільйона тонн більше, порівняно з відповідним періодом минулого маркетингового року. Окрім того, обсяг поставленої на зовнішні ринки кукурудзи – більший, ніж половина всього експортованого зерна у новому маркетинговому році. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Кукурудза залишається для України основною експортною культурою. Це підтверджують і результати постачань у 2013 році. Так, до нового року аграрії поставили на зовнішні ринки 9,5 мільйона тонн кукурудзи з нового врожаю. Тобто на понад 3 мільйона тонн більше, порівняно з відповідним періодом минулого маркетингового року», − відзначив Міністр.

За словами Миколи Присяжнюка, після завершення збирання нового врожаю експорт кукурудзи активізувався. Так, у листопаді та грудні за кордон продано по 3,6 мільйона тонн цієї культури.

«Високу динаміку ми маємо зберегти і після нового року. Адже загалом ми плануємо експортувати кукурудзи близько 19-20 мільйонів тонн. Це рекорд для України, який дозволить вийти на 3 місце серед провідних постачальників цього виду зерна в світі», − зазначив Міністр.

Також Глава відомства додав, що кукурудза має високий попит на світових ринках. Тому Україна продовжить розширення ринків її збуту та пошук нових у 2014 році.