портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Україна підтримує проект зі збереження осетрових Дунаю і готова брати участь в його реалізації, - Ярема Ковалів

Опубліковано 08 грудня 2015 року, 17:47

«Сьогодні збереження осетрових видів і відновлення їх запасів є однією з першочергових, стратегічних задач для всіх країн басейну Дунаю. Її вирішення потребує комплексного співробітництва між урядами, органами управління, місцевими спільнотами, зацікавленими учасниками, науковцями і неурядовими організаціями.

Відповідні домовленості були досягнуті під час візиту делегації Держрибагентства України на міжнародний форум, присвячений старту проекту STURGENE, який відбувся 1-2 грудня у Відніза сприяння Міжнародної комісії ЄС із захисту річки Дунай. 

«Сьогодні збереження осетрових видів і відновлення їх запасів є однією з першочергових, стратегічних задач для всіх країн басейну Дунаю. Її вирішення потребує комплексного співробітництва між урядами, органами управління, місцевими спільнотами, зацікавленими учасниками, науковцями і неурядовими організаціями. Україна цілком підтримує проект STURGENE і в межах своїх можливостей та повноважень ми готові брати участь в його реалізації», - зазначив під час форуму Я.Ковалів, голова Держрибагентства України.

Спеціальний проект ЄС для країн Дунаю «Дослідження та збереження генетичного різноманіття осетрових видів риб середнього та нижнього Дунаю (STURGENE)», що є частиною загальної програми ЄС «Осетер 2020», стартував у 2015 р. Він спрямований на охорону генетичного фонду осетрових Дунаю і запобігання їхньому зникненню. Україна приєдналась до цієї  програми як придунайська країна.  

Ярема Ковалів презентував діяльність Держрибагентства і прозвітував про заходи, запроваджені Україною на виконання міжнародних зобов’язань щодо збереження природних популяцій осетрових видів риб та їх раціонального використання.

 

Враховуючи критичний стан природних популяцій осетрових видів риб, Україна продовжує мораторій на їх промисловий вилов з комерційною метою, а також щорічно встановлює нульову експортну квоту на всю продукцію осетрових видів природних популяцій.