портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Україна буде відслідковувати факти незаконної реалізації кримського вина за кордоном

Опубліковано 13 липня 2015 року, 18:31

Міністерство аграрної політики та продовольства України в рамках повноважень та законодавства України шукає важелі впливу на власні підприємства, які рейдерським шляхом захоплені на території Криму. Про це йдеться в статті радника Міністра Олександра Лієва у виданні «Новое время».

Особлива увага приділяється діяльності держпідприємств виноробної галузі. Відомо, що майже всі вони здійснили перереєстрацію за російським законодавством. Переважна більшість з них зберегла назви, фактично ставши «двійниками» українських компаній. «Таке маркування дає Україні можливість звертатися до міжнародних судів. Мінагрополітики вже звернулося до МЗС з проханням відслідковувати за допомогою торгівельних представництв України в світі факти появи на прилавках продукції під українськими марками, такими як: «Масандра», «Новий світ», «Золота балка» тощо», — повідомив радник Міністра.

Олександр Лієв повідомив, що Мінагрополітики планує призначити керівників захоплених кримських підприємств. Їх головним завданням стане позовна діяльність в українських та міжнародних судах. «Отже, шукаємо юристів, які відчувають сили та бажання бути корисним в цій справі», — зазначив він.

Радник Міністра нагадав, що на території півострова налічується 64 аграрних ДП, з яких 33 підпорядковані Мінагрополітики. Інші перебувають в сфері управління державних агентств рибного та лісового господарств. Крім того, на півострові захоплено майно Держсільгоспінспекції та Держветфітослужби. Йдеться про десятки лабораторій, будинки і споруди, понад 5 тисяч автомобілів.

Прес-служба Мінагрополітики