портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Черкаській області зафіксовано випадок захворювання свиней на африканську гарячку

Опубліковано 07 липня 2016 року, 10:34

У Тальнівському районі Черкаської області на території фермерського господарства «Джерело-Г» зареєстровано загибель 5-ти голів свиней віком 6 місяців. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

За інформацією управління установи в Черкаській області, при дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи 5 липня встановлено діагноз захворювання - африканська чума свиней. Варто зазначити, що станом на 5 липня 2016 року в господарстві утримується 527 голів свиней.

З метою координації дій із локалізації та ліквідації спалаху захворювання проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тальнівській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план із ліквідації африканської чуми, визначено межі епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду. На 7 липня 2016 року заплановано засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Черкаській обласній державній адміністрації.

Проведено роз’яснювальну роботу серед населення з питань запобігання розповсюдження та боротьби з африканською чумою свиней.

Наразі сформовано комісію з обліку тварин, які перебувають у зоні захисту.

 

Довідково:

Крім вказаного випадку, з початку 2016 року в Україні зареєстровано 13 випадків АЧС, у тому числі в Полтавській (3 випадки), Одеській (3), Житомирській (1), Миколаївській (1) Сумській (1), Кіровоградській (1), Хмельницькій (1), Чернівецькій (1) та Чернігівській (1) областях. Станом на 06.07.2016 залишилося 6 неблагополучних пунктів по АЧС в Хмельницькій, Сумській, Миколаївській, Чернігівській, Черкаській та Чернівецькій  областях.

 

За інформацією Держпродспоживслужби