портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Тарифи на послуги Держветфітослужби мають бути економічно обґрунтованими

Опубліковано 23 липня 2015 року, 12:11

Існуючі тарифи на послуги Держветфітослужби України не відповідають ринковому рівню, не покривають виробничі витрати та призводять до збитковості державних установ ветеринарної медицини.

У зв’язку з цим, а також з розширенням галузі акредитації, застосуванням нових методів дослідження та збільшення кількості показників, що досліджуються, прийнято рішення про встановлення тарифів до економічно обґрунтованого рівня. Це питання двічі обговорювалось на погоджувальних нарадах з Асоціацією «Свинарі України», Українською корпорацією з виробництва м’яса на промисловій основі «Тваринпром», Асоціацією «Союз птахівників України» та Держветфітослужбою України.

Було узгоджено пропозиції щодо механізму коригування тарифів та внесення змін до наказу Мінагрополітики «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби» від 13 лютого 2013 року №96.

За інформацією Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України, збільшення собівартості послуг обумовлено збільшенням комунальних видатків, подорожчанням імпортних та вітчизняних хімічних реактивів, діагностичних наборів, девальвацією гривні, тощо. «Збиткова діяльність установ приводить до зменшення ефективності та якості надання послуг, що негативно впливає на виконання державою основних завдань в сфері ветеринарної медицини», — зазначили в Департаменті.

Прес-служба Мінагрополітики