Тарас Кутовий: Від продажу прав оренди землі виграють усі – і власники, і орендарі

Опубліковано 06 червня 2016 року, 13:30

Можливість продажу та застави права оренди виявить реальну ціну землі та підвищить її вартість, від чого виграють як власники, так і фермери-орендарі. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий в інтерв'ю агентству УНІАН, пояснюючи суть земельної реформи за концепцією розвитку АПК “3+5”.   

За його словами, власники паїв через продаж прав оренди зможуть отримати суттєві кошти і при цьому зберегти право власності, а орендарі матимуть змогу продати своє право оренди іншим чи взяти кредит на виробництво.

"Права оренди – це ж не просто земля. Вона обробляється, в неї вкладаються певні ресурси, вносяться добрива, це створює додаткову вартість. Крім того, той же фермер, який взяв ці паї, зможе закласти свої права оренди і отримати під таку заставу кредит. Поки що кредитування фермерів до 500 га обмежене. Плюс, фермер отримає змогу вийти з бізнесу. Сьогодні, якщо він взяв на 49 років в оренду землю за суттєву суму, будемо говорити за 100-200 тис. грн, а завтра вирішить, що хоче вийти з ринку, то йому це зробити досить важко, оскільки треба на іншу особу перепідписати ці договори оренди або передати корпоративні права свого підприємства. А так він зможе просто продати право оренди", - зазначив міністр.

За словами Тараса Кутового, обіг права оренди дозволить зрозуміти, скільки коштуватиме земля після того, як буде ухвалене рішення про скасування мораторію на продаж землі.

"Коли ми зрозуміємо, які це цифри, то відповідно і люди певним чином вибудують своє ставлення до можливості купівлі-продажу землі. Тоді, можливо, побоювання з приводу негідної ціни розвіються. Крім того, власники паїв через продаж прав оренди зможуть фактично отримати суттєві кошти і при цьому зберегти право власності", - наголосив очільник Мінагрополітики.

Міністр підкреслив, що після запуску механізму продажу права оренди землі ціна на неї почне рости, а це в свою чергу формуватиме конкурентне фермерське середовище.

"Хтось захоче переглядати умови цих договорів, збільшувати ставку, бо захоче бути стабільним партнером для своїх орендодавців. Але навіть якщо сьогодні власник паю отримує тільки орендні платежі, то той, хто обробляє його землю, з ростом ціни на права оренди зможе отримати під їх заставу більший кредит, щоб здійснити інвестиції в переробку, побудувати якісне господарство. Від цього виграють усі люди, які живуть поблизу", - підсумував Тарас Кутовий.

Нагадаємо, команда Міністерства аграрної політики та продовольства України на чолі з Тарасом Кутовим розробила стратегічний план реформування галузі "3+5". Одна з трьох пріоритетних реформ плану – земельна. Комплекс заходів включає в себе адекватну оцінку землі і вивчення її якості, створення умов для прозорого продажу прав оренди і найголовніше – комфортного середовища для усіх гравців ринку, від дрібних фермерів до інвесторів. 

Прес-служба Мінагрополітики

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux