портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Тарас Кутовий: Поетапна приватизація держпідприємств дозволить державі отримати максимальну вигоду

Опубліковано 06 червня 2016 року, 14:45

Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий в інтерв'ю агентству УНІАН, розповідаючи про один з механізмів приватизації збиткових держпідприємств за стратегією реформ АПК “3+5”.

Поетапна приватизація неприбуткових державних підприємств передбачає максимальну вигоду для держави. За такого механізму інвестори купують кожну наступну долю підприємства дорожче за попередню.

Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий в інтерв'ю агентству УНІАН, розповідаючи про один з механізмів приватизації збиткових держпідприємств за стратегією реформ АПК “3+5”.

"Моя ідея – отримати для держави максимальну вигоду, тобто, якщо інвестори купують частину підприємства, то наступну долю вони вже купують дорожче, а останню – іще дорожче. Тобто для держави це шлях отримати більше грошей", – зауважив очільник Мінагрополітики, уточнивши, що такий сценарій ефективний за умови, що підприємство буде дуже привабливим для інвестора.

За словами міністра, мотивацію інвестора у цій ситуації визначає конкуренція. 

"Якщо він (інвестор, – ред.) один хоче купити підприємство, то він зможе диктувати свої умови. А якщо стоїть черга з 15 людей, які хочуть це зробити, то я скажу: «Хлопці, продаємо тільки отак: 25% одразу, а потім 50% за іншою ціною, а потім ще за іншою останні 25%. Так, це буде дорожче, але у мене ось черга бажаючих». Якщо все ж таки ніхто не погодився і торги не відбулися, тоді думаємо про те, щоб змінити підхід до цих торгів", – пояснив Тарас Кутовий.

Нагадаємо, команда Міністерства аграрної політики та продовольства України на чолі з Тарасом Кутовим розробила стратегічний план реформування галузі "3+5". Одним зі стратегічних напрямків реформ є збільшення прибутковості держпідприємств та приватизація збиткових. У результаті приватизації збиткові нині держпідприємства отримають можливість працювати ефективно, "вийдуть з тіні" та наповнюватимуть держбюджет. Також будуть створені нові робочі місця і запроваджені інноваційні технології виробництва.

 

Прес-служба Мінагрополітики