портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Тарас Кутовий: Досвід Нової Зеландії цінний в контексті підтримки малого фермерства в Україні

Опубліковано 22 квітня 2016 року, 18:15

Успішний досвід розвитку сільськогосподарського сектору Нової Зеландії може бути запозичений Україною. Про це сказав Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Нової Зеландії в Республіці Польща та Україні (за сумісництвом) Венді Хінтон. Цей досвід цікавий в контексті підтримки малих підприємців на селі. "У зв’язку з цим ми розглядаємо можливості обміну досвідом малих фермерів між Україною та Новою Зеландією", - сказав у ході зустрічі Міністр.

Тарас Кутовий зазначив, що розвиток української аграрної галузі вимагає нових підходів та методів, які мають базуватись на інноваційних досягненнях. «Незважаючи на те, що логістика між Україною та Новою Зеландією не досить розвинута, обмін досвідом у сфері фермерства та тваринництва для нас дуже важливий».

Крім того, очільник відомства звернув увагу на перспективи розвитку органічної продукції в Україні: «Мінагрополітики бачить перспективи аграрного розвитку України у сфері органічного та природнього виробництва. Ми здатні експортувати українську продукцію без ГМО, яка має великий потенціал».

Спілкуючись із Надзвичайним та Повноважним Послом Нової Зеландії, Тарас Кутовий також зазначив, що Україна сьогодні є вагомим експортером продовольства у світі, і займає лідируючі позиції на світовому ринку. «Український аграрний сектор зазнав структурних змін, але нам вдалося знайти нові ринки збуту для своєї продукції. Україна стала третім найбільшим експортером зерна в світі після США і ЄС, а також є світовим лідером з експорту соняшникової олії, кукурудзи, ячменю, пшениці, сої та м’яса птиці», - сказав Міністр. 

Довідково: Населення Нової Зеландії станом на 2014 рік складало більше 4,5 млн людей, при цьому територія острівної країни майже в три рази менша за територію України. Аграрні дані Нової Зеландії за 2014 рік свідчать, що поголів'я великої рогатої худоби складало 3,6 мільйонів голів. Для порівняння, В Україні поголів'я ВРХ наразі складає 4,2 мільйони.

Прес-служба Мінагрополітики