портал в режимі тестування та наповнення
0 800 215 010
Гаряча лінія Мінагрополітики
1545
Урядова гаряча лінія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Сумські аграрії успішно завершують посівну кампанію, - Олексій Павленко

Опубліковано 23 травня 2015 року, 13:24

Міністр аграрної політики на продовольства України Олексій Павленко, перебуваючи у Сумській області, ознайомився з ходом весняно-польових робіт, які у регіоні добігають кінця.  

«На Сумщини успішно завершують посівну кампанію. Ярі зернові та зернобобові посіяні на 97%, кукурудзи 96%, соняшнику 106%, проса – 108%, гречки – 89% до прогнозованих площ. Сприятливі погодні умови та наполеглива праця дають надію на добрий врожай», - повідомив на своїй сторінці у  Facebook Олексій Павленко.

Господарства області забезпечили посівну кампанію основними ресурсами: насінням (150%), міндобривами (104%), ЗЗР (100%), дизпаливом (106%), бензином (119%) до потреби.

Вся посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств під цьогорічний урожай прогнозується в межах 1 100,5 тис. га, що на 14,2 тис. га більше, ніж у попередньому році. Зерновий клин в усіх категоріях господарств становитиме 661,2 тис. га (на 27,4 тис. га більше проти попереднього року).

Фактично на весняно-польові роботи витрачено 3,1 млрд грн (101,4% від потреби), в тому числі 2,6 млрд грн власних коштів (107,4%), що  в розрахунку на 1 га ріллі фактичні витрати коштів по області склали 3349,7 грн (в середньому по Україні – 3136,2 грн), що майже в два рази більше ніж у 2014 році.

Крім того, в рамках поїздки   Міністр відвідав завод сільськогосподарського машинобудування ТОВ «Завод Кобзаренка» (Сумська область, смт Липова долина), де оглянув виробництво сільськогосподарської техніки. Це  відоме в Україні підприємство, що випускає широкий асортимент с/г машин, один з найбільших виробників сільгосптехніки. 450 працівників. Понад 35% виготовленої техніки експортує в більш ніж 10 країн світу в тому числі і ЄС (Австрія, Чехія, Угорщина, Латвія, Литва). На техніку завод має сертифікати ЄС, що дозволяє продавати її під державні субсидії в Єврозони. Виробник номер один тракторних причепів в Україні. З року в рік розширює асортимент техніки, яку виробляє. «Сумщина демонструє яскравий приклад можливості розвитку вітчизняного виробництва без перебільшення світового рівня.. В цьому контексті, наше завдання - надати можливість бізнесу планово розвиватись», - підкреслив Олексій Павленко.

Відео можна переглянути тут.

Прес-служба Мінагрополітики